Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

Andrzej Lampert

GALA "WODECKI UROCZYSTY” - Wodecki Twist Festival 2022 Kraków

Najbliższy koncert

Sobota, 11 czerwca 2022

18:00

od 139 zł

Andrzej Lampert

Andrzej Lampert jest znanym polskim śpiewakiem operowym. Andrzej Lampert piosenki - znane utwory Lamperta to "Moje uwielbienie", "Droga sześć i sześć", "Biały krzyż" czy "Wciąż pytasz czemu".

Andrzej Lampert Szansa na sukces - Jego kariera rozpoczęła się od dwukrotnego zwycięstwa w "Szansie na sukces" w 1997 i 1998 roku. Wtedy tez nagrał dwa albumy z boysbandem Boom Box i wystąpił z nimi na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

W 2010 roku Lambert miał swój debiut w Operze Śląskiej w Bytomiu, później został solistą Opery Krakowskiej. Właśnie w Krakowie wystąpił jako Pinkerton w "Madame Butterfly" Pucciniego, jako Barinkay w "baronie Cygańskim"J.Straussa. Można go również obejrzeć w roli Nadira z "Poławiacza pereł" Bizeta oraz w roli Romea w "Romeo i Julii" Gounoda. Za tę rolę otrzymał Złotą Maskę. W roku 2014 Andrzej Lampert występował w roli Alfreda w Operze Narodowej we francuskim Montpellier ("Traviata" Verdiego) oraz w teatrze Narodowym w Baden ("Czarodziejski flet" Mozarta). W 2015 wystąpił w Salzburgu w "Pasji" J.S. Bacha.

Nagrał wiele płyt, w roku 2017 został laureatem Teatralnych Nagród Muzycznych w kategorii "Najlepszy śpiewak operowy", otrzymał również wiele innych nagród. Jako ciekawostkę można dodać fakt, że w 2005 roku nagrał piosenkę do znanego serialu "Niania".

Andrzej Lampert Katarzyna Rzadkosz - Andrzej Lampert wziął ślub z Katarzyną Rzadkosz.

Nadchodzące wydarzenia

 • Koncert
  Classics
  Jazz
  Pop
  Polskie
  Pod dachem

  Sobota, 11 czerwca 2022, 18:00

  ICE Kraków Congress Centre, Kraków, od 139 zł

  GALA „UROCZYSTY WODECKI" - 5. Wodecki Twist Festival 2022 Kraków. Lubimy Wracać!W ramach 5. Wodecki Twist Festiwal 2022 Kraków zapraszamy Was 11 czerwca 2022 roku na wzruszającą galę jubileuszową, zwaną również galą przyjaciół - UROCZYSTY WODECKI.Udział w tym wydarzeniu wezmą między innymi Alicja Majewska, Ania Rusowicz, Ralph Kaminski, Krzysztof Zalewski, Andrzej Lampert, Joanna Kulig, Maciej Musiałowski, Natalia Szroeder i Maciej Maleńczuk oraz Sound'n'Grace i orkiestra pod batutą Tomka Szymusia, który jest autorem aranżacji.Data: 11 czerwca 2022 r. Miejsce: ICE Kraków Congress Centre, Kraków Doors: 18:00 Start: 20:00 Organizator: Follow The Step Regulamin: www.followthestep.com/regulamin