Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

Bass Astral

Bass Astral - “Techno do miłości" | Kraków [ZMIANA DATY]

Najbliższy koncert

Niedziela, 7 sierpnia 2022

18:30

od 85 zł

Bass Astral

Bass Astral to pseudonim Kuby Tracza, który zasłynął jako współtwórca duetu Bass Astral x Igo oraz członek Clock Machine.

Początki kariery Kuby sięgają roku 2009 i rockowego zespołu Clock Machine. Swój pierwszy elektroniczny bit nagrał w 2011 roku w programie Cubase. Wkrótce Kuba zapragnął być dj’em, a w jego głowie powstał alter-ego Bass Astral, który jest dj’em i robi bity. W trakcie zorganizowanego przez niego sylwestra wystąpił po raz pierwszy jako Bass Astral i zagrał pierwsze 6 bitów, m.in. „Would” remix Alice in Chains, który później stał się sporym hitem na YouTube. Często Kuba spotykał się z Igorem Walaszkiem na próbach Clock Machine, które zostały odwołane - pokazywał mu wtedy swoje szkice i dla zabawy Igora do tego śpiewał. Wkrótce kawałki z prób zainicjonowany projekt Bass Astral x Igo.

Oficjalnie projekt pojawił się na scenie w 2015 roku. Pierwszy album duetu zatytułowany "Discobolus" ukazał się nakładem wytwórni Iglo Records w 2016 roku. Kolejne wydawnictwo ukazało się rok później - Igor i Kuba wydali drugi albumu "Orell" i wystąpili na popularnych polskich festiwalach takich jak Męskie Granie, Opener i OFF Festiwal. Popularność przyniosły im utwory takie jak „It’s Only Emotion”, „Juno” czy „Pussy Cock & God”.

W 2019 roku Bass Astral ogłosił solową trasę "Solo Akt" i ogłosił również wydanie jego pierwszej płyty „Techno do Miłości”, jednak materiał ten nadal nie został wydany.

Pod koniec 2019 roku Kuba wyruszył wspólnie z Igorem w trasę "It's Dark Tour", która okazała się niesamowitym sukcesem. Rok później duet ogłosił kolejną trasę "Bass Astral x Igo Ensemble" promującą zapowiedziany na kwiecień 2021 roku trzeci album "Satellite". Najnowszy materiał zapowiadają single "Planets", "It's Dark" i "Bikini".

W maju 2021 roku Bass Astral ogłosił nową trasę koncertową "SOLARIS", w ramach które zagra wyjątkowe koncerty mistycznej muzyki elektronicznej. Nowy materiał Kuba określa gatunkowo jako Polish EDM.

Nadchodzące wydarzenia

 • Koncert
  Elektronika
  Polskie
  Pod dachem
  Zmiana daty

  Niedziela, 7 sierpnia 2022, 18:30

  Forty Kleparz, Kraków, od 85 zł

  **Zapraszam Cię na trasę koncertową ‘Techno do miłości' promującą mój debiutancki album.**Wsłuchaj się w zupełnie nowy rozdział muzycznych historii, które od blisko 7 lat opowiadam polskim słuchaczom. Kompozycje układane aby poruszać emocje, sprawiać radość i ożywiać wyobraźnię. Romantyczne i mocno basowe beaty łączę coraz częściej z brzmieniem klasycznego pianina. Szukam muzyki przyjemnej dla zmysłów, a jednocześnie zaskakującej i nieprzewidywalnej. Tworzę piosenki do tańczenia, lubię melodie i refreny, które zapadają w pamięć. Przy pracy nad tym albumem zaprosiłem do współpracy bliskich mi muzyków, z różnych stron świata i gatunków, aby wydobyć te najlepsze. Gram nieprzerwanie od 14 roku życia i jest to z pewnością miłość. Na koncercie utwory z ‘Techno do miłości’ zamierzam przeplatać z materiałem z całej dotychczasowej twórczości, dlatego możesz się przygotować na naprawdę dobrą imprezę.Do zobaczenia, [Bass Astral](https://goingapp.pl/polecamy/bass-astral)