Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

Bedoes

Brak nadchodzących wydarzeń

Kup biletBilety aktualnie niedostępne w Going.

Bedoes

Bedoes, czyli Borys Przybylski, jest polskim raperem i autorem tekstów.

Urodził się w 1998 roku w Bydgoszczy i został wychowany przez matkę oraz babcię. Trudności w okresie dorastania spowodowane brakiem ojca młody Borys szybko przekuł w twórczość muzyczną. Po ukończeniu gimnazjum porzucił edukację i postawił wszystko na jedną kartę. W wieku 15 lat miał na swoim koncie kilka mixtape’ów oraz założył zespół 2115 Gang.

Już pierwsze wydawnictwo długogrające, wydane pod szyldem SB Maffija, okazało się dla młodego rapera przełomowe. Płyta pokryła się złotem, a sam raper zwrócił uwagę nie tylko muzyką, lecz również konfliktami z innymi postaciami polskiej sceny rapowej, m.in. Filipkiem czy zespołem Dixon 37. Niemniej, to przede wszystkim utwory rapera dawały mu rosnącą popularność, w tym platynową płytę dla jego kolejnego krążka pt. „Kwiat polskiej młodzieży”.

Od tego czasu akcje Bedoesa wciąż pną ku górze, a on dzięki ostatnim wydawnictwom, wyprodukowanym przez Lanka - „Opowieściom z doliny smoków”, oraz „Rewolucji romantycznej”, jest aktualnie jedną z najjaśniejszych gwiazd polskiego rapu. Stawiając na wyrazistość przekazu, często wzbudza liczne kontrowersje, jednak zawsze jest przy tym autentyczny i bezkompromisowy.