Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

Daria Zawiałow

Brak nadchodzących wydarzeń

Kup biletBilety aktualnie niedostępne w Going.

Daria Zawiałow

Daria Zawiałow to pochodząca z Koszalina piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka.

W 2009 roku Zawiałow zwyciężyła w programie Szansa na sukces, dzięki czemu wzięła udział w "Debiutach" na Festiwalu w Opolu. Przez dwa kolejne lata śpiewała w chórkach Maryli Rodowicz.

W 2011 roku wzięła udział w programie TVN Mam talent! i dotarła do półfinału. Rok później pod pseudonimem D.A.R.I.A. opublikowała utwór "Half Way to Heaven". Artystka brała również udział w trzeciej i czwartej edycji X Factor.

W 2016 roku zdobyła Nagrodę im. Anny Jantar oraz Nagrodę Polskiego Radia na Krajowym Festiwalu Piosenki w Opolu. Wkrótce po wygranej opublikowała teledysk do "Malinowego chruśniaku", który przyniósł artystce miliony wyświetleń i przez 11 tygodni z rzędu utrzymywał się na liście przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia. Kolejne single "Kundel bury" i "Miłostki" również odniosły sukces.

3 marca 2017 roku nakładem Sony Music Zawiałow wydała debiutancki album "A kysz!" i wyruszyła w trasę promującą wydawnictwo. Artystka wystąpiła między innymi na Orange Warsaw Festival i dołączyła do Kayaxu. Wydany 28 września 2018 singiel "Nie dobiję się do Ciebie" zapowiadał drugi album "Helsinki", który okazał się niesamowitym sukcesem i uzyskał status platynowej płyty. Kolejnym przełomowym utworem było "Bubbletea" Quebonafide z gościnnym udziałem Zawiałow. W 2020 roku wspólnie z Królem i Igo artystka weszła w skład Męskie Granie Orkiestra 2020.

Od początku 2021 prowadzi autorską audycję muzyczną "Pewex" na antenie Radia 357. 15 stycznia tego roku ukazał się singiel „Kaonashi” zapowiadający trzeci album "Wojny i noce".