Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

Hardwell

Brak nadchodzących wydarzeń

Kup biletBilety aktualnie niedostępne w Going.

Hardwell

Hardwell to pseudonim Robberta van de Corputa, holenderskiego producenta i DJ-a z Bredy wykonującego muzykę bigroom house, electro house i dutch house. Został wybrany najlepszym na świecie DJ-em według magazynu DJ Mag w 2013 roku i w 2014 roku. Jego najbardziej znane utwory to "Spaceman", "Bella Ciao", "Power", "Young Again" i "Apollo".

Karierę rozpoczął jako hiphopowy DJ w swojej miejscowości Breda, z której pochodzi również DJ Tiesto (wczesna inspiracja Hardwella). W wieku zaledwie 14 lat w 2002 roku udało mu się podpisać kontrakt z wytwórnią Digidance prowadzoną przez holenderski duet Klubbheads. Hardwell wydał tam swoją debiutancką dwupłytowy album "Bubbling Beats 1". Jego pierwszy oficjalny singiel "Play It Around" ukazał się w 2006 roku. W 2009 roku popularność przyniósł mu bootleg "Show Me Love vs. Be" - mash-up utworu Steve'a Angello i Laidback Luke z ikonicznym "Show Me Love" Robin S.. Po sukcesie tego utworu współpracę zaproponował mu sam Tiesto, z którym Hardwell wspólnie wystąpił na scenie. W 2010 roku Corput założył własną wytwórnię Revealed Recordings, która wypromowała takich artystów jak W&W, Dannic czy Dyro. W marcu 2011 r. Hardwell uruchomił własny podcast "Hardwell On Air" i wydał nagrany wspólnie z Tiesto utwór "Zero 76".

W 2013 wspólnie z Dannic i Dyro utworzył trio Dutch House Mafia, które wydało między innymi singiel "Apollo". W tym samym roku Corput ruszył w trasę "I Am Hardwell" i zagrał na Ultra Music Festival. Po zakończeniu trasę ukazał się film dokumentalny "I Am Hardwell" ukazujący kulisy pracy Hardwella. Debiutancki album Hardwella zatytułowany "United We Are" został wydany 23 stycznia 2015 roku. Na płycie znaleźli się między innymi Jason Derulo, Chris Jones i Headhunterz.