Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

Illusion

MOTO ROCK Festiwal

Najbliższy koncert

19-20.08.2022

od 79 zł

Illusion

Illusion to jeden z najważniejszych polskich zespołów hard-rockowych.

Założony w 1992 roku przez Tomasza „Lipę” Lipińskiego, Jerzego „Jerry’ego” Rutkowskiego, Pawła Herbascha oraz Jarka Śmigła, zespół zaczynał od koncertów m.in. na festiwalu w Jarocinie, a także za granicą, m.in. w Niemczech oraz Szwajcarii. Dzięki jednemu z konkursów muzycznych, Illusion dostało szansę nagrania albumu, który został zatytułowany po prostu nazwą zespołu. Od pierwszego wydawnictwa ich była mocno inspirowana nurtami pochodzącymi z USA - grungem czy groove metalem oraz łączeniem tych gatunków z rapem. Fascynacje zza wielkiej wody dały więcej miejsca własnej tożsamości zespołu na drugiej płycie, która okazała się wielkim sukcesem. To z niej pochodzi utwór „Nóż” będący wizytówką grupy.

Trzymając się formuły numerowania kolejnych albumów Illusion, zespół bynajmniej nie ograniczał się do jednej stylistyki muzycznej. Za każdym razem eksperymentował z brzmieniem oraz oddalał się w coraz mniej oczywiste rejony muzyczne. Równocześnie, regularne wyróżnienia przypadały Tomaszowi Lipińskiemu, kilkukrotnie nominowanemu do Fryderyków w kategorii „Wokalista”. Choć zespół po albumie „Illusion 6” zakończył działalność, to powrócił z dwiema płytami w 2014 i 2018 roku, przypominając o tym, że w kategorii masywnego brzmienia na pogranicza rocku i metalu, nie ma sobie równych.

Nadchodzące wydarzenia

 • Festiwal
  Rock
  Festiwale muzyczne
  Polskie
  W plenerze

  Piątek, 19 sierpnia 2022, 18:00

  Amfiteatr pod Grojcem, Żywiec, od 79 zł

  Czekaliśmy na to kilka dobrych lat. Zlot motocyklowy odbywający się cyklicznie w międzynarodowym gronie uczestników od 2006 do 2014 roku, wraca w odświeżonej wersji i pod nową nazwą - MOTO ROCK Festiwal: REAKTYWACJA! Z fanami motocykli, dobrego towarzystwa i rockowego brzmienia widzimy się od 19 do 20 sierpnia w amfiteatrze Pod Grojcem w Żywcu. MOTO ROCK Festiwal: REAKTYWACJA to 12 koncertów, pole namiotowe czynne całą dobę, parada motocykli i wiele, wiele więcej. **19 sierpnia:** 16:00 - otwarcie bram 18:00 - 24:00 - koncerty: Nocny Kochanek, Proletaryat, South Machine, Centrum Band, SawDust. **20 sierpnia:** 9:00 - start akcji MOTO SERCE: zbieramy krew dla motocyklistów, 12:00 - start parady motocyklowej, 16:30 - 24:00 - koncerty: Illusion, Łydka Grubasa, Chemia, Proceder Band, Rock n Roll Rebels, Basement, Motorbrothers. 24:00 - nocna niespodzianka dla motocyklistów. Organizatorzy: DM Agency oraz Road Runners MC Poland Współorganizator: Miejskie Centrum Kultury w Żywcu Partner Główny: Miasto Żywiec Patroni Medialni: Antyradio, Żywiec Info