Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

Imany

Brak nadchodzących wydarzeń

Kup bilet

Imany

Imany jest francuską wokalistką i autorką tekstów, która pojawiła się nagle w 2011 roku i zawładnęła polskimi listami przebojów.

Największą rozpoznawalność przyniósł jej kawałek You’ll Never Know, a kilka lat później klubowa wersja piosenki Don’t Be So Shy. W dyskografii artystki znajdziemy jednak całą masę piosenek wartych uwagi. Po pierwsze, ze względu na jej głos. Momentami wręcz przeszywający, pełen emocji i głębi – niemożliwym jest przejść obok niego obojętnie. Po drugie, przez wspaniałe teksty. Imany jest romantyczką, która doskonale przelewa swoje odczucia na papier, co znajduje odzwierciedlenie na wydawanych przez artystkę z Francji albumach.

Swoje podejście do twórczości w ciekawy sposób przedstawiła kilka lat temu podczas jednego z wywiadów dla Empiku:

Pisanie piosenek jest jak sport. Jeśli będziesz czekała na natchnienie, to nigdy nic nie napiszesz – przyznała Imany.

Francuzka wydała dotychczas dwie płyty studyjne oraz sountrack do filmu. Pierwsza z nich – The Shape of the Broken Heart była owocem współpracy z senegalskim producentem Malickiem Ndiayem, który odkrył Imany podczas jednego z jej kameralnych koncertów w Paryżu. Krążek pokrył się w Polsce potrójną platyną i był wielkim sukcesem. Drugi album – The Wrong Kind of War z 2016 roku, uzyskał status złotej płyty i stanowił kontynuację dotychczasowego, uwielbianego i dobrze już znanego stylu wokalistki. Folkowe inspiracje, subtelne instrumenty i soulowo-bluesowe klimaty – za to fajni pokochali Imany, która swój talent udowadnia w czasie każdego występu live.