Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

Jamie xx

ON AIR Festival 2022

Najbliższy koncert

09-10.09.2022

od 249 zł

Jamie xx

Jamie xx to pseudonim Jamesa Thomasa Smitha, pochodzącego z Londynu producenta elektronicznego i DJ-a znanego z zespołu The xx. Najbardziej znane utwory Jamie xx to "Loud Places", "Gosh", "I Know There's Gonna Be (Good Times)" czy "Girl".

Jamie xx rozpoczął karierę w 2005 roku dołączając do zespołu The xx, w skład którego wchodzili też Romy Madley Croft, Oliver Sim i Baria Qureshi. Grupa zadebiutowała w 2009 roku wydaną przez Young Turks płytą "xx", którą promowały single "Crystalised", "Basic Space", "Islands" i "VCR". Album okazał się być nie lada sukces, został doceniony przez krytykę i pokrył się platyną w Wielkiej Brytanii. Kolejne albumy xx to "Coexist" z 2012 i "I See You" z 2017.

W 2011 roku ukazał się wyprodukowany przez Jamiego xx remix album Gila Scotta-Herona "We're New Here". Jeszcze w tym samym roku Smith wydał pierwszy solowy podwójny singiel "Far Nearer / Beat For". Był on również odpowiedzialny za produkcję utworu Drake'a z Rihanną "Take Care". Trzy lata później ukazały się kolejne single "Girl/Sleep Sound" i "All Under One Roof Raving". Utwory te promowały pierwszą solową płytę Jamiego xx "In Colour" z 2015 roku. Po pięciu latach nieobecności Jamie xx powrócił w 2020 roku singlem "Idontknow", a dwa lata później premierę miał kolejny utwór "Let's Do It Again".

Nadchodzące wydarzenia

 • Festiwal
  Indie
  Elektronika
  Festiwale muzyczne
  Alternatywa
  Polski rap
  Rap
  Polskie
  Zagraniczne
  W plenerze

  Piątek, 9 września 2022, 15:00

  Lotnisko Bemowo / Babice, Warszawa, od 249 zł

  Między 9 a 10 września 2022 na warszawskim Lotnisku Bemowo odbędzie się festiwal ON AIR - połączenie długo wyczekiwanych przez polską publiczność artystów, najwyższej jakości produkcji i klimatu zwiastującego koniec lata. Pierwszymi gwiazdami festiwalu są: Jorja Smith, Tame Impala, Celeste, The Comet is Coming, Tash Sultana, Alexandra Savior, Baasch i Ralph Kaminski.Na ON AIR Festival 2022 zagrają również Jamie xx i Kaśka Sochacka.Ideą festiwalu jest łączenie różnych gatunków muzycznych - od indie rockowych szlagierów, przez pop i hip hop, po muzykę eksperymentalną. Najważniejsza jest miłość do muzyki i dobrej zabawy!Zobacz więcej na: onairfestival.pl