Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

Kaz Bałagane

STREFA JELENIA: KAZ BAŁAGANE

Najbliższy koncert

Sobota, 13 sierpnia 2022

18:00

od 39 zł

Kaz Bałagane

Kaz Bałagane to pseudonim pochodzącego z Warszawy rapera i producenta. Jest on założycielem marki Narkopop oraz właścicielem warszawskiego klubu Lot 022.

Na scenie Kaz Bałagane zadebiutował producenckim nielegalem "Certyfikat Jakości" w 2009 roku. Na płycie znalazły się numery nagrane z O.S.T.R., Łysolem i Bonusem RPK. W 2011 ukazał się mikstejp "Czorty i Inne Sporty" z gościnnymi zwrotkami 2sty’ego i Oyche Doniza. Rok później Kaz Bałagane wydał kolejny nielegal zatytułowany "Hugo Bucc", na którym pojawił się między innymi Belmondo. Wspólnie z gdańskim raperem Kaz wydał legendarny mikstejp "Sos, ciuchy i borciuchy" w 2014 roku. Równie ważnym albumem była wypuszczona rok później płyta "Lot022", przy produkcji której pracował Smolasty.

Pierwszy oficjalny album Kaza Bałagane zatytułowane "Źródło LP" ukazał się nakładem Step Records się w 2016 roku. Jeszcze w tym samym roku Kaz wydał kolejny długogrający album "Radio Gruz" oraz mixtape "Hugo Bucc 2". 2017 był przełomowym momentem w karierze raper – wydany wtedy "Narkopop" zajął 6. miejsca listy sprzedaży OLiS. Na płycie znalazły się między innymi takie utwory jak "Prosciutto Crudo", "Spodenki do ćpania" czy "All Day Everyday (Łee)".

Kolejne albumy w dyskografii Kaza Bałagane to promowany singlem "Nie wal z dychy" "Chleb i miód" (2018), "Książę Nieporządek" (2018), nagrana wspólnie z APmg "Polska Gotówkowa" (2019), "Digital Scale Music" (2020). Ostatni wydany materiał to "Cock.0z Mixtape" (2021), z którego pochodzi między innymi przebój "Blueface", na którym gościnie pojawił się Młody Dron.

Kaz Bałagane ma na swoim koncie współpracował z takimi artystami jak Taco Hemingway, Białas, Paluch, Żabson, Kizo, PRO8L3M, Mobbyn oraz Hewra.

Nadchodzące wydarzenia

 • Koncert
  Polski rap
  Rap
  Polskie
  W plenerze

  Sobota, 13 sierpnia 2022, 18:00

  Strefa Jelenia, Warszawa, od 39 zł

  Strefa Jelenia przywita ponownie kolejną mocną postać. Rok temu otwierał Strefę Jelenia, w tym roku na pewno zgromadzi nie mniejszą publiczność. Nie może Was zabraknąć, bo 13 sierpnia wjeżdża do nas sam Kaz Bałagane! Kaz Bałagane to postać niewymagająca przedstawiania fanom polskiego rapowego podwórka. Artysta reprezentuje nowoczesne podejście do rapu, mocno inspirowane francuską sceną trapową. Stoi za nim niepowtarzalne flow i świeże brzmienie na nietuzinkowych bitach czołowych producentów. Charyzma, dosadne metafory i cięty język to składowe jego niemożliwego do podrobienia stylu. Twórca doskonale zna życie stolicy, niepozbawione mrocznego oblicza. W swoich utworach snuje więc zapadające w pamięć historie o wielkomiejskim życiu, ale i lokalnym światku. Kaz Bałagane oficjalnie zadebiutował wydawnictwem “LOT022”. Album, który ukazał się niezależnym sumptem, zebrał bardzo dobre opinie wśród słuchaczy, a jego nakład rozszedł się w błyskawicznym tempie. Następnie Kaz przypomniał o swojej muzyce albumem “Źródło”. Kolejny przełom w karierze artysty to “Narkopop”, czyli płyta, która zdobyła jeszcze szerszy rozgłos i stała się jednocześnie nazwą autorskiego labelu artysty, który z sukcesem prowadzi właśnie pod szyldem “Narkopop”. Dziś Kaz ma na koncie już siedem albumów, w tym wydany w 2020 r Digital Scale. Jego ostatni wydany materiał to "Cock.0z Mixtape", który światło dzienne ujrzał w 2021 roku. Pochodzi z niego między innymi hit "Blueface", na którym gościnnie pojawił się Młody Dron. Kaz Bałagane ma na swoim koncie akurat wiele znaczących współprac. Nagrywał z takimi artystami jak Taco Hemingway, Białas, Paluch, Żabson, Kizo, PRO8L3M, Mobbyn oraz Hewra. Na koncercie Kaz Bałagane spodziewajcie się zarówno ulubionych, jak i nowych numerów!