Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

KęKę

Brak nadchodzących wydarzeń

Kup bilet

KęKę

Kękę, a właściwie Piotr Siara to jeden z najpopularniejszych raperów w Polsce. Pochodzi z Radomia i jest właścicielem wytwórni Takie Rzeczy Label. Kękę Zrobiłeś to, chłopak to jeden z największych przebojów rapera, a inne znane utwory to "Nigdy ponad stan" czy "Jeden kraj".

Kękę swoją przygodę z hip-hopem rozpoczął w 2001 roku. Pomimo nagrania kilku nielegalnych albumów, raper nie zdobył popularności poza rodzimym podwórkiem. Prawdziwa szansa przyszła dopiero w 2012, za sprawą promocyjnej akcji serwisu Popkiller "Młode Wilki". Dzięki swojej bezkompromisowej i oryginalnej zwrotce zwrócił na siebie uwagę największych wytwórni w kraju, po czym w 2013 roku podpisał kontrakt z Prosto.

W Prosto wydał dwie płyty: "Takie Rzeczy" oraz "Nowe Rzeczy". Albumy nastawione na szczerość i prostotę w swoim przekazie szybko spodobały się publiczności oraz ugruntowały jego pozycję na scenie.

Następnie Kękę postawił na niezależność i założył własną wytwórnię. Kękę płyty - pod szyldem Takie Rzeczy Label wydał cztery albumy solowe: "Trzecie Rzeczy", "To Tu", "Mr Kękę", "Siara" oraz mini album z raperem Hase "Bis EP". Łącznie wydał 8 legalnych albumów, które łącznie sprzedały się w ilości około 430 000 egzemplarzy.