Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

Krzysztof Zalewski

Brak nadchodzących wydarzeń

Kup biletBilety aktualnie niedostępne w Going.

Krzysztof Zalewski

Krzysztof Zalewski, właściwie Krzysztof Zalewski-Brejdygant to polski piosenkarz, multiinstrumentalista, kompozytor, autor tekstów i aktor.

Przygodę z muzyką artysta zaczął od grania w zespole Loch Ness, gdzie grał na gitarze. Przełomem w karierze Zalewskiego był udział w drugiej edycji programu telewizyjnego Idol, którego wygrał. Wygraną było wydanie debiutanckiej płyty Pistolet pod pseudonimem Zalef. Płyta stylistycznie zawierała utwory z pogranicza rocka i heavy metalu i doszła do siódmego miejsca listy OLiS. Z albumu pochodzą single What I Am, Kiedy miasto śpi i Znikam a przy jego produkcji pracował m.in. Marcin Bors, Bartosz Kapłoński i Kasia Nosowska. Po zakończeniu promocji płyty, zaczął pracować jako instrumentalista innych wykonawców: Katarzyny Nosowskiej, Brodki oraz zespołów Nie-bo i Hey. W międzyczasie był też członkiem zespołów Muchy i Japoto.

Od 2013 Zalewski powrócił do grania solowego, już pod swoim nazwiskiem i od tego momentu wydał cztery kolejne albumy: Zelig (2013), Złoto (2016), Zalewski śpiewa Niemena (2018) i Zabawa (2020). Pomiędzy 2018 a 2019 był częścią supergrupy Męskie Granie Orkiestra, w ramach której nagrał przeboje Początek oraz Sobie i Wam.