Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

Lil Darkie

Brak nadchodzących wydarzeń

Kup bilet

Lil Darkie

Lil Darkie to pseudonim pochodzącego z Kalifornii Joshuy Jagana Hamiltona - rapera, autora tekstów i producenta oraz założyciela grup Gunk Rock, The Faggets i Spider Gang.

Hamilton rozpoczął karierę muzyczną około 2016 roku. Na początku muzyk korzystał z pseudonimu Brahman, który nawiązuje do hinduskiego słowa oznaczającego absolut, najwyższą, niezniszczalną postać. Pierwszy singel wydany pod nowym pseudonimem Lil Darkie to "No Hands", utwór wydany na początku kwietnia 2018 roku. Niedługo po wypuszczeniu pierwszego singla ukazały się kolejne piosenki „Holocaust”, „Jack Daniels” i „Genocide”. Ostatni z tych utworów przyniósł mu w tamtym czasie rozgłos. Największą popularność przyniosła mu jego piosenka „HAHA”, która stała się viralem na TikTok. Zarówno "GENOCIDE" i "HAHA" mają już ponad 20 milionów wyświetleń na YouTubie.

Muzyka rapera najczęściej określana jest jako trap metal, ale artysta często sięga po różnorodne gatunki muzyczne od country po R&B. Styl Lil Darkie’go charakteryzuje głośna, wrzaskliwa, eksperymentalna muzyka, która pełna jest ciężkiego, przesterowanego basu.