Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

Łydka Grubasa

MOTO ROCK Festiwal

Najbliższy koncert

19-20.08.2022

od 79 zł

Łydka Grubasa

Łydka Grubasa to pochodzący z Olsztyna zespół comedy rockowy, który tworzą Bartosz "Hipis" Krusznicki, Maciej "Ziggy" Charytoniak, Artur "Carlos" Wszeborowski, Dominik "Długi" Skwarczyński i Maciej "Maciejka" Matuszczyk. Łydka Grubasa Rapapara to jeden z największych przebojów grupy, a inne znane utwory to między innymi "Adelajda", "Gender", "ZUS" czy "Ona mówi".

Łydka Grubasa została założona w 2002 roku w Olsztynie. Co ciekawe, początkowo miał być jedynie "żartem koncertowym", towarzysząc w wystąpieniach zespołowi thrashmetalowemu Respite, o tym samym składzie członkowskim, ale przetrwał i z powodzeniem funkcjonuje do dziś.

Pierwszy album Łydki Grubasa został wydany w 2010 roku i nosi tytuł "Wąż Woa". Od tego czasu rozpoczął się intensywny rozwój zespołu a fanów zaczęło przybywać coraz więcej. W 2013 roku ukazał się kolejny album studyjny "O-dur C-ból". A na początku roku 2020 premierę miał najnowszy z nich, "Socjalibacja". Na festiwalu muzycznym Przystanek Woodstock (obecnie Pol'and'Rock) zespół pojawił się wielokrotnie i został tak ciepło przyjęty przez publiczność, że w roku 2019 otrzymali nagrodę Złotego Bączka. Z tego też wydarzenia ukazała się płyta koncertowa Pol'and'Rock 2019 Live.

Nadchodzące wydarzenia

 • Festiwal
  Rock
  Festiwale muzyczne
  Polskie
  W plenerze

  Piątek, 19 sierpnia 2022, 18:00

  Amfiteatr pod Grojcem, Żywiec, od 79 zł

  Czekaliśmy na to kilka dobrych lat. Zlot motocyklowy odbywający się cyklicznie w międzynarodowym gronie uczestników od 2006 do 2014 roku, wraca w odświeżonej wersji i pod nową nazwą - MOTO ROCK Festiwal: REAKTYWACJA! Z fanami motocykli, dobrego towarzystwa i rockowego brzmienia widzimy się od 19 do 20 sierpnia w amfiteatrze Pod Grojcem w Żywcu. MOTO ROCK Festiwal: REAKTYWACJA to 12 koncertów, pole namiotowe czynne całą dobę, parada motocykli i wiele, wiele więcej. **19 sierpnia:** 16:00 - otwarcie bram 18:00 - 24:00 - koncerty: Nocny Kochanek, Proletaryat, South Machine, Centrum Band, SawDust. **20 sierpnia:** 9:00 - start akcji MOTO SERCE: zbieramy krew dla motocyklistów, 12:00 - start parady motocyklowej, 16:30 - 24:00 - koncerty: Illusion, Łydka Grubasa, Chemia, Proceder Band, Rock n Roll Rebels, Basement, Motorbrothers. 24:00 - nocna niespodzianka dla motocyklistów. Organizatorzy: DM Agency oraz Road Runners MC Poland Współorganizator: Miejskie Centrum Kultury w Żywcu Partner Główny: Miasto Żywiec Patroni Medialni: Antyradio, Żywiec Info