Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

Malik Montana

Malik Montana w DoSopotu

Najbliższy koncert

Piątek, 22 lipca 2022

22:00

od 30 zł

Malik Montana

Malik Montana to pseudonim urodzonego 11 marca 1989 w Hamburgu Mosy Ghawsiego, niemiecko-polskiego rapera, założyciela labelu i marki GM2L oraz freak-fightowej gali MMA HIGH League. Najpopularniejsze utwory Malika Montany to "Mordo Wez", "Niedostępny", nagrane z Mr.Polska "Jagodzianki", "Jungle Boyz", "Robię Yeah" czy pochodzący z filmu "Jak zostałem gangsterem" numer "Mitoman".

W wieku 15 lat przeniósł się z Hamburga na warszawskie Wrzeciono. Pod pseudonimem Malik Montana zaczął tworzyć od 2008 - w tym czasie dużo współpracował z Sentino i nagrywał numery w języku angielskim. Zadebiutował w 2015 roku utworem "NaNaNa" nagranym wspólnie z Diho i Białasem. Debiutancki EP-ka Malika "Haram Masari" wyszła w 2016 roku i zawierała takie utwory jak nagrany z Tede "Big Poppa", "Polski sen" z Diho czy "Za piętnaście trzecia ’2:45" z Kazem Bałagane i Smolastym. Pochodzący z płyty utwór "Do rana" zyskał status platynowej płyty. Przełomowym momentem było wydanie pierwszego albumu "Naaajak" pod koniec 2016, który był nagrany wspólnie z Diho. Tytułowy numer "Naaajak" pochodzący z płyty był pierwszym dużym przebojem Malika Montany.

W 2018 roku wyszedł drugi studyjny album "Tijara", z którego pochodzą taki utwory jak "Mówili", "Teraz i tu", "Baby same przyjdą", "1-wszy nos" czy "6.3 AMG". Płyta pokryła się złotem i zajęła drugie miejsce na liście OLiS. Po sukcesie albumu jeszcze w tym samym roku wyszła wyprodukowana przez norweski kolektyw producencki Dio Mudara EP-ka "022". Materiał promowały single "Trajkotka" oraz "Dla Rodziny". Kolejny długogrający album Malika Montany to "Import/Export" z 2019 roku. Na płycie znalazły się takie numery jak nagrany "750", "Jungle Boyz", "Robię Yeah" czy "Jagodzianki", a gościnnie udzielili się Bonez MC, Milonair, Bedoes, K Koke, Mr. Polska oraz Eldo. Album zdobył certyfikat platynowej płyty.

Przez kolejne lata Malik Montana skupił się głównie na wydawaniu singli, było to między innymi numery takie jak "Niedostępny", "Rundki" z Diho, Alberto i Bibicem, "Click Clack Bang" z Dosseha, "Chodź" z Maxwellem czy "Jetlag" z DaChoyce i The Plug. Malik nagrał również gościnną zwrotkę do popularnego singla Maty "Papuga".

Nadchodzące wydarzenia

 • Koncert
  Polski rap
  Rap
  Polskie

  Piątek, 22 lipca 2022, 22:00

  DoSopotu Club, Łódź, od 30 zł

  Malik Montana już 22 lipca zawita do Łodzi!Jeden z najbardziej rozpoznawalnych raperów w Polsce, wystąpi w clubie DoSopotu przy Piotrkowskiej 84.Malik Montana to nie tylko ceniony raper, ale również właściciel wytwórni muzycznej, a także właściciel freak- fightowej federacji High League. Pierwsze swoje kroki muzyczne stawiał z niemieckim raperem Sentino, z którym tworzył anglojęzyczny hip-hop.Na polskiej scenie zadebiutował w 2015 roku. Jest twórcą nowego stylu i całkowicie odmiennego podejścia w polskim rapie, którego każdy utwór staje się hitem.

 • Festiwal
  Festiwale muzyczne
  Polski rap
  Rap
  Polskie
  Zagraniczne
  W plenerze

  Piątek, 29 lipca 2022, 15:00

  Lotnisko Kołobrzeg-Bagicz, Kołobrzeg, od 219 zł

  Jedyne słońce które świeci w nocy. Największy hip-hopowy festiwal w Polsce w samym środku lata: 29-31.07.2022 Kołobrzeg/Podczele.Sun Festival 2022 – line-upPiątek, 29.07: The Game, Sokół, Pezet, Tede, Malik Montana, Kaz Bałagane, KęKę, Kukon, PRO8L3M, Diho, Zdechły Osa, Buszu, Olsza, Zetha, Qry, Reto, Kizo, BRX, Chillwagon + goście specjalni, Pawbeats, Jacuś, BiałasSobota, 30.07: Skepta, Kalush Orchestra, Mata, Taco Hemingway, O.S.T.R, Dziarma, Paluch, Guzior, Gruby Mielzky, Masny Ben / MGNG, Słoń, OKI, Margaret, Gibbs, Otsochodzi, CatchUp, Wac Toja, Dwa Sławy, Trill, Przyłu, Kabe, Jan-rapowanie, MiszelNiedziela, 31.07: Sobel, Bedoes x 2115, OIO, Żabson, Smolasty, Oliwka Brazil, Avi x Louis Villain, ERO, Sarius, Bonson, Włodi, Nypel, Janusz Walczuk, Kinny ZimmerJak przekazują organizatorzy: W nadchodzące dni uważnie słuchajcie naszych ogłoszeń, ponieważ sukcesywnie będziemy odkrywać kolejne karty! Do zobaczenia w Kołobrzegu! Dodatkowe informacje:Wstęp na imprezę jest od 12 roku życia.Osoby w przedziale wiekowym od 16 do 18 (nieukończonego w dniu festiwalu) roku życia muszą posiadać pisemną zgodę opiekuna prawnego na uczestnictwo w festiwalu.Osoby poniżej 16-go roku życia mogą uczestniczyć w wydarzeniu tylko pod opieką pełnoletniego opiekuna prawnego.O Sun Festival w KołobrzeguSun Festival 2022 to nowy wymiar festiwalu na koncertowej mapie polski. Jak zapowiadają organizatorzy, to nie tylko impreza muzyczna, ale najciekawsze miejsce, pełne rozrywki w różnych wymiarach. Wszystko odbędzie się w Kołobrzegu, w miejscu, po byłym lotnisku w Bagiczu, nad samym morzem. Czy to nie brzmi jak idealny plan na wakacje? W dniach 29-31 lipca 2022 na trzech scenach pojawią się topowi artyści, strefy chillout, pola namiotowe różnych kategorii, oraz miasteczko SunCity. Wszystko po to, aby uczestnicy imprezy, mogli bawić się i korzystać non stop, doznając wszystkiego co najlepsze, ciesząc się latem. Mieszkańcy pola namiotowego, czyli miasteczka Suncity będą mieli do dyspozycji strefę dzienną, w której znajdować się będą bary z bogatą ofertą gastronomiczną oraz Strefę Gamingową w której będą mieli możliwość zmierzyć się z topowymi graczami! To jednak nie koniec atrakcji, ponieważ w miasteczku pojawi się tez Strefa Mody, w której ucestnicy imprezy, będą mogli spotkać niezależne polskie marki, związane z modą streetwear’ową.