Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

Natalia Przybysz

Natalia Przybysz – “Zaczynam się od Miłości”

Najbliższy koncert

Sobota, 26 marca 2022

20:00

79/99 zł
Kup biletBilety aktualnie niedostępne w Going.

Natalia Przybysz

Natalia Przybysz to piosenkarka i autorka tekstów.

W 2001 założyła zespół Sistars, wraz z siostrą, Pauliną w którym występowała do 2013 r. W tym składzie wydały dwie płyty: Siła sióstr (2003) i A.E.I.O.U. (2005), jedną EPkę i kompilację The Best Of. Od 2006 prowadzi solową karierę.

Jej debiutancka, anglojęzyczna płyta Maupka Comes Home ukazała się w 2008 nakładem wytwórni muzycznej Galapagos Music. Z wydawnictwa pochodzi singiel Lion Girl, do którego został zrealizowany teledysk. 20 września 2010 wydała drugi, w znacznej części polskojęzyczny album pt. Gram duszy. Z płyty pochodzą single Gwiazdy i Ocean Prayer. Płyta była nominowana do Nagrody Fonograficznej Fryderyk. W 2013 wyszedł trzeci album w dyskografi Przybysz,Kozmic Blues: Tribute to Janis Joplin. Na płycie znalazło się 12 piosenek z repertuaru legendarnej, amerykańskiej wokalistki Janis Joplin oraz jeden autorski utwór Przybysz i Jerzego Zagórskiego. Z albumu pochodzą single Niebieski i Maybe, do których powstały teledyski. 17 listopada 2014 wyszedł czwarty album artystki, Prąd. Premierę jej poprzedził singel Miód, a sam krążek pokrył się platyną. 3 lata później ukazała się kolejna płyta Światło nocne, którą zwiastował singel o tym samym tytule. Dyskografię Natalii Przybysz zamyka płyta Jak malować ogień wydaną 25 października 2019. Płyta stylistycznie prezentuje kontynuację brzmienia jakie artystka prezentowała na poprzednich albumach - ciepło brzmiący blues, soul i jazz pomieszany z osobistymi tekstami. Z tego wydawnictwa pochodzi singiel Kochamy się źle.

Nadchodzące wydarzenia

 • Koncert
  Classics
  Pop
  Polskie
  Pod dachem
  Trasa

  Sobota, 26 marca 2022, 20:00

  Królestwo, Katowice, 79/99 zł

  Wiosną 2022 r. Natalia Przybysz wyruszy w trasę, by promować niezwykły krążek. “Zaczynam się od miłości” to interpretacja niezaśpiewanych dotąd tekstów Kory przez Natalię i jej zespół. Fani mogli już usłyszeć pierwszy singiel z płyty – “Oko Cyklonu”. – „To, co najważniejsze w koncertach dla mnie, to zanurzenie w muzyce. Przed nami nowy materiał z tekstami Kory i naszą muzyką – "Zaczynam się od Miłości”. Wielce ekscytująca to perspektywa, zanurzać się z Wami w czymś nowym. Z kim się widzimy?” – pyta artystka. Album “Zaczynam się od miłości” ukaże się wiosną 2022 roku, a jej tytuł stanowi parafrazę zbioru tekstów Kory wydanych w formie książki pt. “Miłość zaczyna się od Miłości”. Pomysł na album zrodził się podczas spotkania Natalii Przybysz i Kamila Sipowicza. Spadkobierca dorobku Kory powierzył Natalii zebrane i niewydane dotąd w formie piosenek teksty legendy polskiej sceny muzycznej. Na krążku znajdą się zarówno utwory będące interpretacją tekstów Kory, jak i autorskie piosenki Natalii – inspirowane pracą nad projektem.– "Wydałem książkę z ostatnich zapisków Kory „Miłość zaczyna się od miłości” po to, by Artyści czerpali z tekstów Kory i je śpiewali. Kora była osobą wrażliwą. Natalia jest osobą czułą, która w niezwykły sposób interpretuje napisane przez Korę teksty. Pierwszy raz utwór „Oko Cyklonu” usłyszeliśmy wspólnie z przyjaciółmi i fanami Kory w Biżowie – miejscu, w którym Kora mieszkała i zmarła. Natalia zadzwoniła, gdy siedzieliśmy w noc księżycową przy ognisku w Bliżowie, przez telefon odsłuchaliśmy nagranie. Nastąpiło mistyczne połączenie Natalii z Korą. Powstała piękna piosenka o wspaniałym tytule „Oko Cyklonu”. W oku cyklonu jest spokojnie, gdy na zewnątrz dzieje się chaos" – podkreśla Kamil Sipowicz.Autorką teledysku do utworu “Oko Cyklonu” jest Silvia Pogoda, z którą Natalia Przybysz miała okazję współpracować przy teledyskach do “Ciepłego wiatru”, “Kochamy się źle” i sesji zdjęciowej do płyty “Jak malować ogień”. – "Bardzo się cieszę, że po dwóch latach mogłam znów współpracować z Natalią przy jej kolejnym albumie. Pamiętam naszą pierwszą rozmowę, kiedy Natalia przedstawiła mi ten projekt. To był szczególny moment, który dał mi poczucie, że to będzie zderzenie z mocną energią powstającą z połączenia dwóch silnych kobiet – artystek jakimi są Kora i Natalia. Właśnie to zachwyciło mnie od początku. Mam nadzieje, że udało się tę potężną energię przenieść do klipu do pierwszego singla "Oko Cyklonu" – dodaje Silvia Pogoda.