Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

Nocny Kochanek

Summer Arena: Nocny Kochanek

Najbliższy koncert

Piątek, 29 lipca 2022

20:00

od 69 zł
Kup bilet

Nocny Kochanek

Nocny Kochanek to heavy metalowa kapela, której styl inspirowany jest największymi gwiazdami gatunku.

Zespół powstał w 2012 roku, będąc odskocznią od poważnego grania jego członków w grupie Night Mistress. W skład zespołu wchodzą obecnie Krzysiek Sokołowski (wokal), Arkadiusz Majstrak (gitara), Artur Pochwała (bas), Robert „Kazon” Kazanowski (gitara) i Artur Żurek (perkusja). 
Nazwa zespołu wywodzi się niejako z wyreżyserowanego przez Bartosza Walaszka serialu animowanego „Kapitan Bomba”, gdzie można było usłyszeć utwory Night Mistress. Nazwa zespołu podczas występu w jednym z odcinków serialu została żartobliwie zmieniona na „Nocny Kochanek”. Ta chwila uznawana jest za początek kariery grupy pod obecnym szyldem. W roku 2012 zespół nagrał utwór do pełnometrażowej wersji animacji o perypetiach Kapitana Bomby Zemsta Faraona zatytułowany „Minerał Fiutta”, który jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych numerów Kochanka. W roku 2015 wydana została pierwsza płyta grupy pt. „Hewi Metal”, która osiągnęła status złotej płyty. Dwa lata później w odpowiedzi na mieszane reakcje środowiska ukazał się drugi krążek zatytułowany „Zdrajcy Metalu” przebijając osiągnięcie debiutanckiego albumu, zdobywając tym samym status platynowej płyty. Na początek roku 2019 przypadła premiera trzeciego albumu długogrającego noszącego nazwę „Randka w Ciemność”, która okryła się złotem.

Formacja w roku 2016 postawiła swoje pierwsze kroki na XXII Przystanku Woodstock, na scenie Viva Kultura w pokojowej wiosce Kryszny, a roku później wygrała eliminacje do XXIII Przystanku Woodstock, co zapewniło im występ na Dużej Scenie festiwalu podczas trzeciego dnia koncertów. Podczas festiwalu zespół zapewnił wsparcie i ogłosił chęć współpracy na rzecz kampanii społecznej „Muzyka Przeciwko Rasizmowi” Stowarzyszenia „Nigdy Więcej”.

Wsród nagród potwierdzających niewątpliwy sukces Nocnego Kochanka znajdziemy 4 statuetki zdobyte podczas Gali Płyty Rocku Antyradia w kategoriach Zespół Rocku, Płyta Rocku (za album „Zdrajcy Metalu”), Przebój Rocku (za utwór „Dżentelmeni Metalu”) i Wokalista Rocku (dla Krzysztofa Sokołowskiego). Trzeciego października roku 2020 grupa została uhonorowana nagrodą Fryderyka w kategorii Album roku - metal za album „Randka w ciemność”.

Nadchodzące wydarzenia

 • Koncert
  Rock
  Pod dachem

  Piątek, 29 lipca 2022, 20:00

  Arena Gliwice - Hala mała, Gliwice, od 69 zł

  Bilety niedostępne w Going. Sprawdź strony artystów i organizatorów.

 • Festiwal
  Rock
  Festiwale muzyczne
  Polskie
  W plenerze

  Piątek, 19 sierpnia 2022, 18:00

  Amfiteatr pod Grojcem, Żywiec, od 79 zł

  Czekaliśmy na to kilka dobrych lat. Zlot motocyklowy odbywający się cyklicznie w międzynarodowym gronie uczestników od 2006 do 2014 roku, wraca w odświeżonej wersji i pod nową nazwą - MOTO ROCK Festiwal: REAKTYWACJA! Z fanami motocykli, dobrego towarzystwa i rockowego brzmienia widzimy się od 19 do 20 sierpnia w amfiteatrze Pod Grojcem w Żywcu. MOTO ROCK Festiwal: REAKTYWACJA to 12 koncertów, pole namiotowe czynne całą dobę, parada motocykli i wiele, wiele więcej. **19 sierpnia:** 16:00 - otwarcie bram 18:00 - 24:00 - koncerty: Nocny Kochanek, Proletaryat, South Machine, Centrum Band, SawDust. **20 sierpnia:** 9:00 - start akcji MOTO SERCE: zbieramy krew dla motocyklistów, 12:00 - start parady motocyklowej, 16:30 - 24:00 - koncerty: Illusion, Łydka Grubasa, Chemia, Proceder Band, Rock n Roll Rebels, Basement, Motorbrothers. 24:00 - nocna niespodzianka dla motocyklistów. Organizatorzy: DM Agency oraz Road Runners MC Poland Współorganizator: Miejskie Centrum Kultury w Żywcu Partner Główny: Miasto Żywiec Patroni Medialni: Antyradio, Żywiec Info

 • Koncert
  Polskie
  Pod dachem
  Metal
  Trasa

  Sobota, 8 października 2022, 18:00

  Klub CK Wiatrak, Zabrze, od 79 zł

  Trasa koncertowa "O Jeden Koncert Za Daleko Tour" to wycieczka po Polsce, promująca czwarty autorski album zespołu Nocny Kochanek pod tytułem "O Jeden Most Za Daleko"!„O Jeden Most Za Daleko” to płyta eklektyczna, będąca dość szerokim przekrojem muzyki rockowo-metalowej - od akustycznych rockowych klimatów w stylu Boston, poprzez rock and rolla à la Van Halen, klasykę typową dla Iron Maiden i Judas Priest, po bardziej agresywne granie spod znaku Iced Earth czy Metalliki. Tematyka tekstów typowa dla Nocnego Kochanka: miłość. Ciekawostką jest „Numer z Banjo”, w którym pierwsze skrzypce gra… banjo. „O Jeden Most Za Daleko” to czwarty studyjny album zespołu Nocny Kochanek. Nocny Kochanek to muzycznie klasyczny heavy metal inspirowany gigantami gatunku, co słychać na pierwszy rzut… ucha. Teksty zawierają specyficzny nocno-kochankowy humor i zazwyczaj opierają się na faktach, czasami nawet autentycznych..! Wykorzystując humor bazujący często na pastiszu, grach językowych i abstrakcji, Nocny Kochanek rysuje obraz polskiej subkultury metalowej z ogromnym dystansem do samych siebie oraz do wizerunku kojarzonego zazwyczaj z klasycznym heavy metalem. Do zobaczenia!