Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

Paluch

Sun Festival 2022

Najbliższy koncert

29-31.07

od 219 zł

Paluch

Łukasz Paluszak to pochodzący z poznańskiego Piątkowa raper. Współtworzył składy takie jak Aifam i DIIL Gang. Właściciel wytwórni B.O.R..

Pierwsze gościnne zwrotki Palucha pojawiły się w 2003 roku na nagraniach Kubiszewa i Edasa ("Ślad") oraz składu KnockOut ("Kolejny epizod – druga runda"). W 2004 roku Paluch zadebiutował nielegalem "Życie jest piękne". Wkrótce po tym dołączył do poznańskiego składu Aifam, z którym wydał płytę "Nasza rewolucja" w 2005 roku.

Dwa lata później Paluch wypuścił drugi solowy nielegal "Biuro ochrony rapu", wyprodukowany przez Julasa. W 2009 roku ukazała się pierwsza legalna płyta "Pewniak". W tym samym roku nagrania Palucha pojawiły się na płycie Pei "Na serio".

Obiftym rokiem był 2010 - w tym czasie wydany został drugi album Aifam "Ponad tym", a gościnne zwrotki rapera znalazły się na płytach takich wykonawców jak: Kobra, Shellerini, Bosski Roman czy Kaczor. Ukazała się wtedy również pierwsza produkcja należącej do Palucha wytwórni B.O.R. - solowy album "Bezgranicznie oddany".

Pierwszy komercyjny sukces przyniosła Paluchowi wydana w 2011 roku płyta "Syntetyczna mafia", która dotarł do 18. miejsca zestawienia OLiS. Kolejna długogrająca płyta z 2012 roku "Niebo" uplasowała się na 8. miejscu zestawienia, a wydany rok później solowy album Lepszego życia diler zadebiutowała na 2. miejscu. W międzyczasie ukazał się również długogrający materiał nagrany wspólnie z Kalim "Milion dróg do śmierci".

Każda z następnych płyt Palucha uzyskała status platynowej płyty, z czego "Ostatni krzyk osiedla" zadebiutował na 1. miejscu OLiSu i zdobył potrójną platynę. Preorder wydanego w 2018 roku "Czerwonego dywanu" wyprzedał się w ilości 10 000 egzemplarzy w ciągu 16 godzin. W 2011 roku ukazał się jedenasty album "Nadciśnienie".

Nadchodzące wydarzenia

 • Festiwal
  Festiwale muzyczne
  Polski rap
  Rap
  Polskie
  Zagraniczne
  W plenerze

  Piątek, 29 lipca 2022, 15:00

  Lotnisko Kołobrzeg-Bagicz, Kołobrzeg, od 219 zł

  Jedyne słońce które świeci w nocy. Największy hip-hopowy festiwal w Polsce w samym środku lata: 29-31.07.2022 Kołobrzeg/Podczele.Sun Festival 2022 – line-upPiątek, 29.07: The Game, Sokół, Pezet, Tede, Malik Montana, Kaz Bałagane, KęKę, Kukon, PRO8L3M, Diho, Zdechły Osa, Buszu, Olsza, Zetha, Qry, Reto, Kizo, BRX, Chillwagon + goście specjalni, Pawbeats, Jacuś, BiałasSobota, 30.07: Skepta, Kalush Orchestra, Mata, Taco Hemingway, O.S.T.R, Dziarma, Paluch, Guzior, Gruby Mielzky, Masny Ben / MGNG, Słoń, OKI, Margaret, Gibbs, Otsochodzi, CatchUp, Wac Toja, Dwa Sławy, Trill, Przyłu, Kabe, Jan-rapowanie, MiszelNiedziela, 31.07: Sobel, Bedoes x 2115, OIO, Żabson, Smolasty, Oliwka Brazil, Avi x Louis Villain, ERO, Sarius, Bonson, Włodi, Nypel, Janusz Walczuk, Kinny ZimmerJak przekazują organizatorzy: W nadchodzące dni uważnie słuchajcie naszych ogłoszeń, ponieważ sukcesywnie będziemy odkrywać kolejne karty! Do zobaczenia w Kołobrzegu! Dodatkowe informacje:Wstęp na imprezę jest od 12 roku życia.Osoby w przedziale wiekowym od 16 do 18 (nieukończonego w dniu festiwalu) roku życia muszą posiadać pisemną zgodę opiekuna prawnego na uczestnictwo w festiwalu.Osoby poniżej 16-go roku życia mogą uczestniczyć w wydarzeniu tylko pod opieką pełnoletniego opiekuna prawnego.O Sun Festival w KołobrzeguSun Festival 2022 to nowy wymiar festiwalu na koncertowej mapie polski. Jak zapowiadają organizatorzy, to nie tylko impreza muzyczna, ale najciekawsze miejsce, pełne rozrywki w różnych wymiarach. Wszystko odbędzie się w Kołobrzegu, w miejscu, po byłym lotnisku w Bagiczu, nad samym morzem. Czy to nie brzmi jak idealny plan na wakacje? W dniach 29-31 lipca 2022 na trzech scenach pojawią się topowi artyści, strefy chillout, pola namiotowe różnych kategorii, oraz miasteczko SunCity. Wszystko po to, aby uczestnicy imprezy, mogli bawić się i korzystać non stop, doznając wszystkiego co najlepsze, ciesząc się latem. Mieszkańcy pola namiotowego, czyli miasteczka Suncity będą mieli do dyspozycji strefę dzienną, w której znajdować się będą bary z bogatą ofertą gastronomiczną oraz Strefę Gamingową w której będą mieli możliwość zmierzyć się z topowymi graczami! To jednak nie koniec atrakcji, ponieważ w miasteczku pojawi się tez Strefa Mody, w której ucestnicy imprezy, będą mogli spotkać niezależne polskie marki, związane z modą streetwear’ową.

 • Koncert
  Polski rap
  Rap
  Polskie
  W plenerze

  Piątek, 19 sierpnia 2022, 18:00

  Strefa Jelenia, Warszawa, od 39 zł

  Strefa Jelenia to największe rapowe wydarzenie tego lata w Warszawie. Jeśli chcecie być jego częścią nie możecie ominąć także tego koncertu. 19 sierpnia zagra dla Was gość, którego przedstawienie jest formalnością, przed Wami: Paluch!Paluch to raper, który przez ostatnie lata wypracował sobie bezpieczną pozycję w czołówce polskiego rapu. Artysta ma na koncie już 14 solowych albumów i jest jednym z najpopularniejszych raperów. O jego sile przyciągania przekonacie się na koncercie w Strefie Jelenia, który z pewnością zgromadzi niejedno pokolenie słuchaczy. Mocne wersy, charyzma i rozpoznawalny głos tego poznańskiego artysty od lat zapewniają mu tłumy pod sceną. Nie inaczej będzie i tym razem. Zwłaszcza, że całkiem niedawno premierę miało najnowsze wydawnictwo Palucha. “Kompot” wydany w kwietniu 2022 r. to jedna z najgłośniejszych premier ostatnich miesięcy. Paluch zawarł w nim mieszankę różnorodnych gatunków, które dodadzą publice energii, a zaskakujące love-songi wprowadzą ją w klimatyczny vibe. Jak zawsze nie zabraknie też klasycznych rapowych kawałków na mocnych bitach od najlepszych producentów, których Paluch ma na swoim koncie naprawdę pokaźną kolekcję. W końcu artysta rozpoczął swoją historię z rapem jeszcze w 2003 roku, kiedy jego gościnne zwrotki pojawiły się na nagraniach Kubiszewa i Edasa ("Ślad") i składu KnockOut ("Kolejny epizod – druga runda"). Zaledwie rok później Paluch zadebiutował nielegalem "Życie jest piękne", żeby wkrótce po tym dołączyć do kultowego już poznańskiego składu Aifam, z którym wydał płytę "Nasza rewolucja". Potem przyszedł czas na solowy nielegal "Biuro ochrony rapu", i pierwsze legalne już wydawnictwo "Pewniak". Wydawnictwa Palucha z łatwością uzyskiwały status platynowej płyty. "Ostatni krzyk osiedla" zadebiutował na 1. miejscu OLiSu i zdobył potrójną platynę. Nie dziwi więc, że preorder "Czerwonego dywanu" z 2018 r. wyprzedał się w ilości 10 000 egzemplarzy w ciągu zaledwie 16 godzin. Następujące po nim "Nadciśnienie" jedynie zapewniło słuchaczy o nieprzemijającej sile tego artysty, żeby do dziś nie dać słuchaczom zapomnieć, kto rozdaje karty w rodzimej rap grze. W jaką podróż zabierze fanów Paluch już 19 sierpnia? O tym przekonacie się w Strefie Jelenia!

 • Koncert

  Piątek, 26 sierpnia 2022, 20:00

  Wakepark Bydgoszcz, Bydgoszcz, od 60 zł

  Koncert promuje "Kompot" czyli 14sty solowy album poznaniaka, stanowiący mieszankę różnego rodzaju gatunków muzycznych. Znajdziemy na nim najświeższe bangery, które rozruszają publikę, klimatyczne lovesongi ale również życiowe numery na klasycznych hip-hopowych pętlach.Kompot - oprócz właściwego znaczenia, jest nawiązaniem do narkotyku zwanego również "polską heroiną", który jest mieszanką twardych używek o wysokim zanieczyszczeniu, niegdyś podawaną dożylnie przez narkomanów. Od albumu można się łatwo uzależnić, ale nie przedawkować. Na koncercie nie zabraknie również wcześniejszych numerów Palucha.Paluch, właściwie Łukasz Paluszak, urodzony w 1985 w Poznaniu. Właściciel niezależnej wytwórni muzycznej BOR Records. Jeden z czołowych reprezentantów polskiej sceny hip-hop mający na koncie 15. pełnoprawnych albumów, które na przestrzeni lat rozeszły się w ponad 500,000 egzemplarzy. 6 z nich pokryło się platyną (zarówno potrójną jak i poczwórną!). Przedostatni album "Nadciśnienie", który na sklepowe półki trafił w listopadzie 2020 roku, okrył się platyną, co oznacza, że liczba sprzedanych egzemplarzy albumu Palucha przekroczyła próg 30 tysięcy sztuk.