Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

Paluch

Paluch - KOMPOT | Bydgoszcz

Najbliższy koncert

Piątek, 1 kwietnia 2022

19:00

od 59.00 zł
Kup biletBilety aktualnie niedostępne w Going.

Paluch

Łukasz Paluszak to pochodzący z poznańskiego Piątkowa raper. Współtworzył składy takie jak Aifam i DIIL Gang. Właściciel wytwórni B.O.R..

Pierwsze gościnne zwrotki Palucha pojawiły się w 2003 roku na nagraniach Kubiszewa i Edasa ("Ślad") oraz składu KnockOut ("Kolejny epizod – druga runda"). W 2004 roku Paluch zadebiutował nielegalem "Życie jest piękne". Wkrótce po tym dołączył do poznańskiego składu Aifam, z którym wydał płytę "Nasza rewolucja" w 2005 roku.

Dwa lata później Paluch wypuścił drugi solowy nielegal "Biuro ochrony rapu", wyprodukowany przez Julasa. W 2009 roku ukazała się pierwsza legalna płyta "Pewniak". W tym samym roku nagrania Palucha pojawiły się na płycie Pei "Na serio".

Obiftym rokiem był 2010 - w tym czasie wydany został drugi album Aifam "Ponad tym", a gościnne zwrotki rapera znalazły się na płytach takich wykonawców jak: Kobra, Shellerini, Bosski Roman czy Kaczor. Ukazała się wtedy również pierwsza produkcja należącej do Palucha wytwórni B.O.R. - solowy album "Bezgranicznie oddany".

Pierwszy komercyjny sukces przyniosła Paluchowi wydana w 2011 roku płyta "Syntetyczna mafia", która dotarł do 18. miejsca zestawienia OLiS. Kolejna długogrająca płyta z 2012 roku "Niebo" uplasowała się na 8. miejscu zestawienia, a wydany rok później solowy album Lepszego życia diler zadebiutowała na 2. miejscu. W międzyczasie ukazał się również długogrający materiał nagrany wspólnie z Kalim "Milion dróg do śmierci".

Każda z następnych płyt Palucha uzyskała status platynowej płyty, z czego "Ostatni krzyk osiedla" zadebiutował na 1. miejscu OLiSu i zdobył potrójną platynę. Preorder wydanego w 2018 roku "Czerwonego dywanu" wyprzedał się w ilości 10 000 egzemplarzy w ciągu 16 godzin. W 2011 roku ukazał się jedenasty album "Nadciśnienie".

Nadchodzące wydarzenia

 • Koncert
  Polski rap
  Rap
  Polskie
  Pod dachem

  Piątek, 1 kwietnia 2022, 19:00

  Fabryka Lloyda, Bydgoszcz, od 59.00 zł

  Fabryka Lloyda z ogromną przyjemnością zaprasza na koncert Palucha w Bydgoszczy promujący jego nadchodzący album „KOMPOT”. Artysta 1 kwietnia wystąpi po raz pierwszy z najnowszą płytą właśnie w Bydgoszczy, gdyż koncert otwiera oficjalną trasę promującą ten album. Otwarcie hali: 19:00Start: 21:00Miejsce: Fabryka LloydaBilety —>I Pula - 59 złII Pula - 69 złIII Pula - 79 złPaluch, właściwie Łukasz Paluszak, urodzony w 1985 w Poznaniu. Właściciel niezależnej wytwórni muzycznej BOR Records. Jeden z czołowych reprezentantów polskiej sceny hip-hop mający na koncie 14. pełnoprawnych albumów, które na przestrzeni lat rozeszły się w blisko 400,000 egzemplarzy. 6 z nich pokryło się platyną (zarówno potrójną jak i poczwórną!). Przedostatni album "Czerwony Dywan" odniósł wielki sukces zdobywając poczwórną platynę, a trasa premierowa wypełniła największe kluby i hale w Polsce.Po ogromnym sukcesie płyty „Nadciśnienie” (wydawnictwo okryło się platyną- ponad 30 tysięcy sprzedanych sztuk). Poznański raper wraca z krążkiem pt „KOMPOT”, a bydgoski koncert będzie oficjalnym otwarciem trasy promującej nadchodzący album.Do zobaczenia!