Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

Riverside

  • Rock
  • Alternatywa

Brak nadchodzących wydarzeń

Kup biletBilety aktualnie niedostępne w Going.

Riverside

Riverside to polski zespół zaliczany do gatunku progresywnego rocka oraz metalu.

Historia grupy sięga aż 2001 roku, kiedy to Piotr Kozieradzki, Piotr Grudziński, Mariusz Duda oraz Jacek Mielnicki, zafascynowani zespołem Marillon, postanowili zrobić własne podejście do progresywnej muzyki gitarowej. Choć wszyscy wywodzili się z metalu, Riverside okazał się być formą lżejszą, bardziej przestrzenną i melodyjną. Począwszy od debiutu pt. "Out Of Myself”, skład stopniowo zakreślał coraz szersze kręgi popularności - co ciekawe, jako jeden z niewielu polskich zespołów, Riverside jest znany i doceniany za granicą bardziej, niż w naszym kraju.

Za moment szczytowy pod względem jakości muzycznej oraz rozgłosu zespołu uchodzi wydanie płyty „Shrine of New Generation Slaves”, która trafiła na listy przebojów m.in. w Polsce, Niemczech, Belgii, Szwajcarii, Holandii i Finlandii.

W 2016 roku zespołem wstrząsnęła śmierć gitarzysty Piotra Grudzińskiego. Mimo to, zespół postanowił kontynuować działalność jako trio i wydał w 2018 roku album „Wasteland”.

Charakterystyczny styl Riverside jest tak naprawdę mieszanką bardzo różnorodnych inspiracji - od Pink Floyd, przez wspomniany Marillon, aż do metalu czy muzyki elektronicznej. Muzycznymi wizytówkami zespołu są takie kompozycje, jak „The Depth of Self-Delusion” czy „We Got Used to Us”.

  • Rock
  • Alternatywa