Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

Robert Glasper

Robert Glasper | Warszawa

Najbliższy koncert

Czwartek, 1 września 2022

19:00

od 169 zł

Robert Glasper

Robert Andre Glasper to pianista, a także producent muzyczny oraz autor tekstów urodzony 6 kwietnia 1978 roku w Stanach Zjednoczonych. Jego twórczość to połączenie kilku gatunków muzycznych, głownie skupionych wokół jazzu.

Robert Glasper kontakt z muzyką miał od dzieciństwa, ponieważ jego matka zawodowo śpiewała jazz i blues. Kariera rozpoczęła się, gdy studiował w The New School w Nowym Jorku, gdyż wtedy zaczął koncertować ze znanymi gwiazdami. Robert wydał pierwszy album w 2002 roku o nazwie Mood. Zawierał 6 kompozycji jazzowych, gdzie dominowało trio fortepianowe. W 2005 roku Glasper odbył debiut w Blue Note Records,Canvas. Album zawiera 9 oryginalnych kompozycji oraz cover Herbie Hancock's ''Riot''.

Trzecia płyta to In my Element , która została wydana w 2007 roku. Utwory znajdujące się w tym albumie, to podziękowanie i hołd dla matki Roberta. W 2015 roku Glasper został producentem i kompozytorem filmu Miles Ahed - biografia dokumentująca życie trębacza jazzowego Milesa Davisa, który był główną inspiracją artysty. W 2017 roku Glasper otrzymał nagrodę Grammy 2017 za najlepszą ścieżkę dźwiękową dla mediów wizualnych. Do dziś otrzymał 4 nagrody Grammy oraz 9 nominacji w ośmiu kategoriach. W styczniu 2017 r. artysta wystąpił z Christiną Aguilerą na Taking the Stage - był to uroczysty koncert upamiętniający otwarcie National Museum of African American History.

25 czerwca 2020 r. Robert wraz z Kamasi Washington, Terrace Martin i 9th Wonder ogłosili utworzenie Dinner Party. Wspólnie wydali singiel ''Freeze Tag'', a ich album został zatytułowany July 10,2020. Robert Glasper wydał łącznie 11 albumów. Zasłynął dzięki Mood, Canvas, In my Element, Black Radio, a także Everything's Beautiful.

Nadchodzące wydarzenia

 • Koncert
  Jazz
  Zagraniczne
  Pod dachem
  Soul

  Czwartek, 1 września 2022, 19:00

  Praga Centrum, Warszawa, od 169 zł

  Robert Andre Glasper to amerykański pianista, producent muzyczny i autor tekstów, którego kariera łączy kilka różnych gatunków muzycznych i artystycznych, głównie skupionych wokół jazzu. Do tej pory Artysta zdobył cztery nagrody Grammy i otrzymał dziewięć nominacji w ośmiu kategoriach.Przełomowy albumem Glaspera jest ‘Black Radio’, za który zdobył nagrodę Grammy 2013 za najlepszy album R&B. Po tym sukcesie występował na różnych płytach, w tym grając na klawiszach w To Pimp a Butterfly Kendricka Lamara i wygrywając kolejną Grammy za utwór ‘These Walls’. Trwająca seria albumów z cyklu Black Radio stała się wizytówką muzyką, z gośćmi takimi jak Yasiin Bey, Jill Scott czy Erykah Badu. Black Radio jest pierwszym krążkiem w historii, który zadebiutował jednocześnie w pierwszej dziesiątce 4 różnych gatunków list przebojów: Hip Hop R&B, Urban Contemporary, Jazz i Contemporary Jazz. Sukces ten został następnie powtórzony przez Black Radio 2. Glasper napisał także muzykę do nagrodzonego Emmy filmu dokumentalnego Apollo, zdobył nagrodę Grammy za ścieżkę dźwiękową do Miles Ahead i skomponował muzykę do The Photograph Issy Rae.Najnowszy, trzeci album z serii Black Radio został wydany w 2022 roku.Drzwi: 19:00 Start: 20:00 Support: Tropical Soldiers in Paradise Organizator: Follow The Step Regulamin: www.followthestep.com/regulamin