Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

Selah Sue

Selah Sue

Najbliższy koncert

Poniedziałek, 24 października 2022

19:00

od 130 zł

Selah Sue

Selah Sue to pseudonim Sanne Putsey, belgijskiej piosenkarki i producentki z Leuven. Największe przeboje Selah Sue to między innymi "Raggamuffin", "This World", "Alone" czy "Crazy Vibes".

Selah Sue jest aktywna na scenie od 2004 roku. Początkowo artystka występowała na scenie z takimi tuzami jak chociażby Moby, Simply Reds czy Sébastien Tellier, a w 2009 roku wydała swoją pierwszą EP-kę "Black Part Love", na której znalazł się między innymi przebój "Raggamuffin". Dwa lata później Sue wypuściła swój debiutancki album "Selah Sue". Płytę promowały popularne singe "Crazy Vibes" i "This World" - utwór wykorzystany został w w reklamie Kinder Bueno. Kolejny album studyjny Selah Sue zatytułowany "Reason" ukazał się w 2015 roku. Po pięciu latach przerwy Sue powróciła w 2020 roku z EP-ką "Bedroom".

Nadchodzące wydarzenia

 • Koncert
  Pop
  Zagraniczne
  Pod dachem
  Soul

  Poniedziałek, 24 października 2022, 19:00

  Progresja, Warszawa, od 130 zł

  Uwielbiana w Polsce belgijska gwiazda soulu, Selah Sue zagra jesienią w Warszawie!Zainspirowana tyleż stylem Adele co Eryki Badu, Selah Sue tworzy wyjątkowy amalgamat soulu, R&B, jazzu i popu, która zaczarowała Europę i podbiła serca słuchaczy w naszym kraju. Belgijska artystka zawita do naszego kraju 24 października 2022 r., by w warszawskiej Progresji zaprezentować m.in. materiał z najnowszej, wydanej w tym roku płyty “Persona”. Bilety w cenie 130 PLN do nabycia od środy, 13 lipca od godziny 11.00. Jej debiutancki album stał się muzyczną sensacją roku 2011 i otworzył drzwi do międzynarodowej kariery. Na koncie ma współpracę wieloma artystami, w tym z Cee-lo Greenem i Childish Gambino, otwierała koncerty przed samym Prince’em, a nawet wystąpiła na królewskim weselu w Luksemburgu w 2012 r. Zaczęła grać na gitarze akustycznej i komponować własne piosenki w wieku 15 lat, a jako nastolatka umiejętnie doskonaliła swoją charakterystyczną mieszankę soulu, hip-hopu, funku i reggae. W wieku 20 lat podpisała kontrakt płytowy a wspomniany już debiutancki album Sue odniósł błyskawicznie sukces, podbijając listy przebojów w Belgii i docierając do pierwszej dziesiątki w kilku innych krajach europejskich, w tym we Francji i Holandii. Hity „This World” i „Crazy Vibes” dotarły do szczytów list przebojów i zapewniły jej wyprzedane trasy koncertowe oraz występy na największych festiwalach na całym Starym Kontynencie. Drugi album Sue, „Reason”, poprzedzony przebojowym singlem „Alone”, osiągnął w marcu 2015 r. pierwsze miejsce w Belgii i również trafił do pierwszej dziesiątki holenderskich list przebojów. Po przerwie Sue powróciła w 2020 roku z EP-ką „Bedroom”, a w następnym roku zaprezentowała single „Hurray” oraz „Pills”. Obie piosenki znalazły się na jej trzecim albumie, „Persona”, który ukazał się w marcu tego roku. Spokojniejsze, o wyraźnie osobistym zabarwieniu niż jej pierwsze dwa albumy, piosenki na „Personie” zostały zainspirowane techniką terapeutyczną, zwanej dialogiem głosowym, która koncentruje się na akceptacji różnych aspektów własnej osobowości. Selah Sue zaprosi fanów do swojego wyjątkowej urody świata już 24 października 2022, dając koncert w warszawskiej Progresji. Bilety w cenie 130 PLN do nabycia od środy, 13 lipca od godziny 11.00!