Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

Szpaku

Brak nadchodzących wydarzeń

Kup bilet

Szpaku

Szpaku to pochodzący z Morąga raper i autor tekstów.

Debiutancki utwór „ZACHCIANKI” wydał w 2015 roku i wkrótce nawiązał kontakt z Koldim z Alcomindz. W 2017 roku na kanale wytwórni opublikowany został mixtape „Młody Simba”. Po wydaniu materiału Szpaku dołączył do wytwórni B.O.R. Records, która w marcu 2018 roku wypuściła „BORuto”. EPka dostępna była jedynie w oficjalnym sklepie wytwórni w limitowanym nakładzie 3000 sztuk i wyprzedała się w przeciągu godziny.

W październiku tego samego roku ukazał się debiutancki album długogrający Szpaka, który okazał się dużym sukcesem na polskim rynku. „Atypowy” w pierwszym tygodniu od swojej premiery sprzedał się w liczbie 16 tys. egzemplarzy i zdobył status złotej płyty. Album znalazł się również na 2. miejscu listy OLIS, po około dwóch miesiącach od premiery uzyskała status platynowej, a po kolejnych sześciu podwójnie platynowej.

Rok później Szpaku nawiązał współpracę z Kubim Producentem. Efektem ich działań był wydany w 2020 roku album „Dzieci Duchy”, który ponownie zgarnął złotą oraz platynową płytę. Z początkiem tego roku Szpaku założył również własną wytwórnię GUGU. Raper wziął też udział w głośnej akcji #hot16challenge2, promującej zbiórkę funduszy na rzecz personelu medycznego, a nagrana przez niego zwrotka zdobyła status potrójnej platynowej płyty jako singiel.

Szpaku współpracował między innymi z Paluchem, Young Igim, Białasem, Włodim, Bedoesem, Taco Hemingway’em, a także brał udział w projekcie chillwagon.