Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

Taco Hemingway

 • Rap

Sun Festival 2022

Najbliższy koncert

29-31.07

od 219 zł

Taco Hemingway

Taco Hemingway to pseudonim Filipa Tadeusza Szcześniaka, urodzonego 29 lipca 1990 roku w Kairze rapera, który aktualnie mieszka w Londynie. Najpopularniejsze utwory Taco Hemigway'a to "Polskie Tango", "Deszcz na betonie", "Fiji", "6 zer", "Następna stacja" czy "Nostalgia".

Gdzie mieszka Taco Hemingway? Taco Hemingway ile ma lat? Skąd jest Taco Hemingway? Taco Hemingway jak się nazywa? Taco Hemingway czy ma dziewczynę?

Taco Hemingway debiutował w 2011 roku pod aliasem Foodvillain wypuszczając mixtape "Who Killed JFK", który w całości nagrany był w języku angielskim. W 2012 ukazał się kolejny anglojęzyczny minialbum "Young Hems", który wydany był już pod pseudonimem Taco Hemingway. Następna EP-ka zatytułowana "Trójkąt warszawski" przyniosła Szcześniakowi niesamowity rozgłos oraz kontrakt w wytwórni Asfalt Records. Na płycie znalazły się takie utwory jak "Trojkąt", "Mięso" i "Wszystko jedno". W czerwcu 2015 roku Taco opublikował singiel "6 zer", który promował jego kolejny minialbum "Umowa o dzieło". Płyta debiutowała na drugim miejscu listy sprzedaży OLiS, a w 2016 roku została nagrodzona Fryderykiem w kategorii "Album roku hip-hop". Po wydaniu "Umowa o dzieło" Taco wyruszył w pierwszą trasę koncertową "Następna stacja Tour". Jeszcze przed wydaniem długogrającego album Szcześniak wypuścił czwartą EP-kę "Wosk", z której pochodzi numer „Wiatr”.

Debiutancki album Taco Hemingwaya "Marmur" wydany została 2 listopada 2016 roku. Kolejnym sukcesem był minialbum "Szprycer", który zadebiutowała na 1. miejscu listy przebojów OLiS, a utwór "Nostalgia" okazał się być radiowym hitem. Przebojem stał się również singiel "Nowy kolor" nagrany z Otsochodzi, który zdobył status diamentowej płyty. Kolejnym projektem Taco było Taconafide, czyli duet z Quebonafide. Raperzy wydali dwa album, "Soma 0,5 mg" i "0,25 mg", nagrali popularne hity jak "Tamagotchi" czy "Kryptowaluty", a promująca płyty trasa "Ekodiesel Tour" została uznana za największy sukces komercyjny dotyczący koncertów w historii polskiego rapu.

Kolejne albumy Taco Hemingwaya to "Café Belga", "Flagey", "Pocztówka z WWA, Lato '19", "Jarmark i "Europa". Taco Hemingwaya, Razem z duetem Pro8l3m, Jedynkiem i DJ-em Chwiałem Taco założył wytwórnię muzyczną 2020. Dziewczyna Taco Hemigwaya to Iga Lis.

 • Rap

Nadchodzące wydarzenia

 • Festiwal
  Festiwale muzyczne
  Polski rap
  Rap
  Polskie
  Zagraniczne
  W plenerze

  Piątek, 29 lipca 2022, 15:00

  Lotnisko Kołobrzeg-Bagicz, Kołobrzeg, od 219 zł

  Jedyne słońce które świeci w nocy. Największy hip-hopowy festiwal w Polsce w samym środku lata: 29-31.07.2022 Kołobrzeg/Podczele.Sun Festival 2022 – line-upPiątek, 29.07: The Game, Sokół, Pezet, Tede, Malik Montana, Kaz Bałagane, KęKę, Kukon, PRO8L3M, Diho, Zdechły Osa, Buszu, Olsza, Zetha, Qry, Reto, Kizo, BRX, Chillwagon + goście specjalni, Pawbeats, Jacuś, BiałasSobota, 30.07: Skepta, Kalush Orchestra, Mata, Taco Hemingway, O.S.T.R, Dziarma, Paluch, Guzior, Gruby Mielzky, Masny Ben / MGNG, Słoń, OKI, Margaret, Gibbs, Otsochodzi, CatchUp, Wac Toja, Dwa Sławy, Trill, Przyłu, Kabe, Jan-rapowanie, MiszelNiedziela, 31.07: Sobel, Bedoes x 2115, OIO, Żabson, Smolasty, Oliwka Brazil, Avi x Louis Villain, ERO, Sarius, Bonson, Włodi, Nypel, Janusz Walczuk, Kinny ZimmerJak przekazują organizatorzy: W nadchodzące dni uważnie słuchajcie naszych ogłoszeń, ponieważ sukcesywnie będziemy odkrywać kolejne karty! Do zobaczenia w Kołobrzegu! Dodatkowe informacje:Wstęp na imprezę jest od 12 roku życia.Osoby w przedziale wiekowym od 16 do 18 (nieukończonego w dniu festiwalu) roku życia muszą posiadać pisemną zgodę opiekuna prawnego na uczestnictwo w festiwalu.Osoby poniżej 16-go roku życia mogą uczestniczyć w wydarzeniu tylko pod opieką pełnoletniego opiekuna prawnego.O Sun Festival w KołobrzeguSun Festival 2022 to nowy wymiar festiwalu na koncertowej mapie polski. Jak zapowiadają organizatorzy, to nie tylko impreza muzyczna, ale najciekawsze miejsce, pełne rozrywki w różnych wymiarach. Wszystko odbędzie się w Kołobrzegu, w miejscu, po byłym lotnisku w Bagiczu, nad samym morzem. Czy to nie brzmi jak idealny plan na wakacje? W dniach 29-31 lipca 2022 na trzech scenach pojawią się topowi artyści, strefy chillout, pola namiotowe różnych kategorii, oraz miasteczko SunCity. Wszystko po to, aby uczestnicy imprezy, mogli bawić się i korzystać non stop, doznając wszystkiego co najlepsze, ciesząc się latem. Mieszkańcy pola namiotowego, czyli miasteczka Suncity będą mieli do dyspozycji strefę dzienną, w której znajdować się będą bary z bogatą ofertą gastronomiczną oraz Strefę Gamingową w której będą mieli możliwość zmierzyć się z topowymi graczami! To jednak nie koniec atrakcji, ponieważ w miasteczku pojawi się tez Strefa Mody, w której ucestnicy imprezy, będą mogli spotkać niezależne polskie marki, związane z modą streetwear’ową.