Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

Tommy Cash

Brak nadchodzących wydarzeń

Kup biletBilety aktualnie niedostępne w Going.

Tommy Cash

Tommy Cash to tak właściwie Tomas Tammemets. Urodził się w Tallinie w 1991 roku. Jest to estoński raper, piosenkarz, a do tego projektant mody. Wizerunek oraz styl muzyczny artysta określa jako post-soviet rap i dzięki niemu zyskał popularność.

Tommy Cash rozpoczął naukę śpiewu jako 15 latek. Okres nastoletni spędził samotnie, jako osoba wyróżniająca się ubiorem i gustem muzycznym. Jego idolem był Kanye West, który miał duży wpływ na późniejszą karierę muzyczną Tomasa. Wiele osób sugeruje również inspirację grupą Die Antwoord. Pierwsza piosenka, którą stworzył Tommy była w klimacie cloud rapu. Utwór nazywał się "Guez Whoz Bak" i wydany wraz z teledyskiem został w 2013.

Na przestrzeni lat 2014-2015 artysta zyskał rozgłos w krajach Europy Środkowej i Wschodniej, w tym także w Polsce. Istotnym elementem kreowania wizerunku były teledyski, a także współpraca z grupą Little Big. Piosenka "Give me your money" wraz z teledyskiem była parodią i satyrą na rosyjską kulturę.

W 2016 roku rozpoczęła się trasa koncertowa po Europie i dzięki niej kariera Tomasa rozpędziła się. Przełomowym momentem było jednak stworzenie teledysku to trapowego utworu "Winaloto", który jest aktualnie najpopularniejszym singlem. Uwagę skupiło wokół niego wielu dziennikarzy z kręgu muzycznego oraz duża ilość europejskich krytyków, a w 2017 roku teledysk otrzymał nagrodę Estonian Music Awards.

Albumy studyjne z których jest znany to "Euroz Dollaz Yeniz" z 2014 oraz "¥€$" z 2018. Oprócz współpracy z Little Big, można go znaleźć w utworach Salvatore Ganacci, Charli XCX czy Borgore.