Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

Wojciech Młynarski

RAZ DWA TRZY

Najbliższy koncert

Sobota, 14 maja 2022

18:00

od 100 zł

Wojciech Młynarski

Wojciech Młynarski to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich artystów kabaretowych. Wojciech Młynarski piosenki - najbardziej znane utwory Młynarskiego to między innymi "Nie ma jak u mamy", "W co się bawić", "Jesteśmy na wczasach" czy "Jeszcze w zielone gramy".

Wojciech Młynarski znany jest głównie z przepełnionych satyrą piosenek. Był twórcą wszechstronnym – poetą, kompozytorem, tłumaczem, także aktorem i reżyserem teatralnym. Swoją przygodę ze sceną rozpoczął w latach 60. w klubie Hybrydy, jeszcze podczas studiów na warszawskiej polonistyce. W swoich programach autorskich w Teatrze Ateneum starał się przywracać pamięć o przedwojennych artystach, takich jak Hanka Ordonówna czy Marian Hemar. W latach 80. wraz z Piotrem Szymanowskim przełożył libretto do polskojęzycznej wersji musicalu "Jesus Christ Superstar".

Zmarły w 2017 roku Wojciech Młynarski współpracował z wieloma innymi wykonawcami i kabaretami – pisał teksty m.in. dla Alibabek, Haliny Frąckowiak, Krzysztofa Krawczyka, Ewy Bem oraz Edyty Geppert. Piosenki Wojciecha Młynarskiego wielokrotnie pojawiały się na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie on sam także został uhonorowany kilka razy główną nagrodą. Wojciech Młynarski żony - Młynarski był dwukrotnie żonaty - po raz pierwszy z Adrianną Godlewską, a drugi z Jadwigą.

Na co zmarł Wojciech Młynarski? Artysta zmarł z powodu niewydolności krążeniowo-oddechowej. Kiedy zmarł Wojciech Młynarski? Młynarski zmarł 15 marca 2017 roku. Wojciech Młynarski ile ma lat? Artysta zmarł w wieku 75 lat.

Nadchodzące wydarzenia

  • Koncert

    Sobota, 14 maja 2022, 18:00

    Klub Wytwórnia, Łódź, od 100 zł

    Koncert pod tytułem „Człowiek czasami serce otworzy”Agnieszka Osiecka i Wojciech Młynarski posiedli unikatową umiejętność obserwacji ludzkiej potrzeby bycia kochanym. Koncert złożony z piosenek ich autorstwa nie ma służyć porównaniu ich talentów. To żywe, muzyczne zestawienie odmiennego podejścia do uczuciowych usiłowań podejmowanych przez poszczególne bohaterki i bohaterów tych małych dzieł sztuki.Często – jak to bywa w życiu – przypadkowych sytuacji prowokujących burzliwy wzrost napięcia emocjonalnego przeradzającego się w nagłe, zaskakujące, acz nieuniknione np. zakochanie. Postaci z piosenek potrafią zapaść na „chorobę” miłości tak samo szybko, jak mozolnie i z trudem się odkochiwać. Opisać ulotną wymianę spojrzeń, albo spór między zimnym intelektem, a nagłym porywem serca. Czy to w ogóle możliwe? A. Osiecka i W. Młynarski prawdopodobnie przypuszczali, że nie. Ale jako twórcy niemogący i nieumiejący uwolnić się od wrodzonych talentów wiedzieli, że usiłować trzeba. Opowieść pozornie stara jak świat. „Człowiek czasami serce otworzy…” i dozgonna miłość, albo pasmo uczuciowych nieszczęść gotowe. Albo jedno i drugie.