Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

Zbigniew Wodecki

GALA "WODECKI UROCZYSTY” - Wodecki Twist Festival 2022 Kraków

Najbliższy koncert

Sobota, 11 czerwca 2022

18:00

od 139 zł

Zbigniew Wodecki

Zbigniew Wodecki to urodzony w Krakowie polski piosenkarz, kompozytor i multiinstrumentalista. Zbigniew Wodecki Lubię wracać tam gdzie byłem to jeden z największych przebojów artysty, a inne znane utwory to "Zacznij od Bacha", "Pszczółka Maja", "Opowiadaj mi tak" czy "Oczarowanie".

Zbigniew Wodecki kojarzony był przede wszystkim z grą na trąbce, od tego również rozpoczął swoją karierę muzyczna w zespole Czarne Perły oraz Anawa. W swojej karierze w latach 70. śpiewał i nagrywał solowe utwory w klimacie nostalgicznym oraz inspirowanym muzyką brazylijską. Od lat 80. śpiewał barytonem. Był twórcą bajkowej piosenki "Pszczółka Maja". Inspiracje czerpał od Burta Bacharacha i Nata Kinga Cole'a.

Był wielokrotnie nagradzany na Festiwalach Polskiej Piosenki w Opolu i Sopocie. Uzyskał liczne odznaczenia w tym odznakę "Honoris Gratia" za zasługi dla Krakowa i jego mieszkańców oraz Krzyż Oficerski Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla rozwoju polskiej kultury.

Wydał 7 albumów studyjnych i 10 singli. Jego największy przebój to ballada "Zacznij od Bacha" oraz utwór "Chałupy Welcome to". Na swoich koncertach najchętniej wykonywał utwory "Lubię wracać tam, gdzie byłem" i "Z Tobą chcę oglądać świat".

Kiedy zmarł Zbigniew Wodecki? Wodecki zmarł 22 maja 2017 roku w Warszawie. Zbigniew Wodecki ile miał lat? Zbigniew Wodecki miał 67 lat. Gdzie mieszkał Zbigniew Wodecki? Wodecki mieszkał w Krakowie i we wsi Winiary.

Nadchodzące wydarzenia

 • Koncert
  Classics
  Jazz
  Pop
  Polskie
  Pod dachem

  Sobota, 11 czerwca 2022, 18:00

  ICE Kraków Congress Centre, Kraków, od 139 zł

  GALA „UROCZYSTY WODECKI" - 5. Wodecki Twist Festival 2022 Kraków. Lubimy Wracać!W ramach 5. Wodecki Twist Festiwal 2022 Kraków zapraszamy Was 11 czerwca 2022 roku na wzruszającą galę jubileuszową, zwaną również galą przyjaciół - UROCZYSTY WODECKI.Udział w tym wydarzeniu wezmą między innymi Alicja Majewska, Ania Rusowicz, Ralph Kaminski, Krzysztof Zalewski, Andrzej Lampert, Joanna Kulig, Maciej Musiałowski, Natalia Szroeder i Maciej Maleńczuk oraz Sound'n'Grace i orkiestra pod batutą Tomka Szymusia, który jest autorem aranżacji.Data: 11 czerwca 2022 r. Miejsce: ICE Kraków Congress Centre, Kraków Doors: 18:00 Start: 20:00 Organizator: Follow The Step Regulamin: www.followthestep.com/regulamin