Going. | Moje Różowe Lata - Krytyka Polityczna

Klub Filmowy LGBT, Prowadzenie: Mariusz Kurc i Bartosz Żurawiecki.

Pokaz głośnego belgijskiego filmu z 1997 roku, ?Moje różowe lata? (?Ma vie en rose?) Alaina Berlinera. Jego bohaterem jest siedmioletni Ludovic (Georges de Fresne), który nie może się doczekać, aż dorośnie i zostanie? kobietą. Przebiera się w rzeczy swojej matki i chce poślubić syna sąsiada. Zachowanie Ludovica nie podoba się jego rodzicom, którzy różnymi sposobami próbują wybić synowi z głowy te ?fanaberie?.

Film Berlinera otrzymał mnóstwo nagród. Te najważniejsze to amerykański Zloty Glob dla najlepszego filmu zagranicznego, Europejska Nagroda Filmowa za najlepszy scenariusz oraz Kryształowy Glob na festiwalu w Karlowych Warach.

Film w wersji oryginalnej z polskimi napisami.
__________

Klub Filmowy LGBT to seanse filmów o tematyce homo-, bi- i transseksualnej, których nie ma w Polsce w ?regularnej? dystrybucji. Po każdej projekcji gospodarze cyklu - Mariusz Kurc i Bartosz Żurawiecki - zapraszają na dyskusję wokół filmu.

Mariusz Kurc - redaktor naczelny magazynu LGBT ?Replika?; w radiu TOK FM współprowadzi (z Krzysztofem Tomasikiem) audycję ?Lepiej późno niż wcale? o tematyce LGBT; współautor ?Tęczowej rewolucji? - zbioru wywiadów z ?Repliki?.

Bartosz Żurawiecki - krytyk filmowy, publicysta i pisarz. Autor powieści ?Trzech panów w łóżku, nie licząc kota? oraz ?Ja czyli 66 moich miłości?, ?Nieobecni? czy zbioru nowel dramatycznych ?Erotica Alla Polacca?.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej