Going. | Pałac - Plac Defilad

TŁO: WARSZAWA // cykl filmowy na Placu Defilad.

Cykl pokazów filmów dokumentalnych o Warszawie i z Warszawą w tle. Projekcjom towarzyszyć będą spotkania z autorami i bohaterami filmów, miłośnikami i znawcami Warszawy, architektami, historykami, działaczami miejskimi i przedstawicielami organizacji społecznych.

Lokalizacja zobowiązuje. Zaczynamy zatem w najbliższą niedzielę 24 sierpnia od "Pałacu" w reż. Tomka Wolskiego. Nagrodzony w 2012 na Festiwalu Planete + DOC dokument opowiada o współczesnym życiu Pałacu Kultury i Nauki.

Po projekcji zapraszamy na spotkanie. Oprócz reżysera udział w spotkaniu wezmą: Jacek Fota, fotograf przygotowujący obecnie książkę o PKiN oraz Bardzo Szczególny Gość - Niespodzianka. Spotkanie poprowadzi Łukasz Czapski.

Tomek Wolski ? absolwent Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Reżyser filmów dokumentalnych m.in. ?Klinika", "Złota rybka", ?Aktorzy", ?Szczęściarze", ?Lekarze", ?Pałac". Operator (m.in. ?Born dead? oraz ?Dziennik z podróży?) oraz montażysta (m.in. ?Getto Gospel?, ?Dziennik z podróży?). Laureat licznych nagród festiwalowych, m.in. w Nowym Jorku, Sydney, Los Angeles, Neubrandenburgu, Pamplonie, Wrocławiu i Krakowie.

Jacek Fota ? pochodzący z Trójmiasta, obecnie mieszkający w Warszawie fotograf freelancer. W 2009 roku otrzymał dyplom magistra na University of Utah w USA. Po powrocie do Polski zajął się fotografią, a od trzech lat jego główne pole zainteresowań to fotografia dokumentalna. Pracuje głównie nad realizacją długoterminowych projektów fotograficznych, a od 2013 roku jest związany z agencją Anzenberger. Obecnie, w ramach stypendium Urzędu Kultury m.st. Warszawy, zbiera materiał do książki PKiN, która poświęcona jest Pałacowi Kultury i Nauki w Warszawie.

Łukasz Czapski ? scenarzysta, animator kultury, redaktor. Absolwent Instytutu Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego oraz Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Członek Towarzystwa Inicjatyw Twórczych ?ę?. Przez wiele lat współpracował z aktorem i reżyserem teatralnym - Redbadem Klijnstrą jako jego asystent i dramaturg. Był koordynatorem cyklu spotkań warszawskich aktywistów i animatorów kultury - ReAnimator. Obecnie pracuje jako redaktor w kanale filmowym Stopklatka TV i rozwija autorskie projekty filmowe.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej