Going. | Mitch & Mitch - Plac Zabaw

Lado W Mieście 2014, czyli ABC X, czyli 10 lat LADO ABC.

Felix Kubin
Mitch & Mitch with their Incredible Combo

FELIX KUBIN
Felix Kubin (znany również jako Felix Knoth bądź Feliks Kubiński) to elektroniczny szaman, dziecko w ciele Jurija Gagarina, szalony naukowiec z międzywojennego filmu sci-fi, a także cesarz.

Komponuje od 12 roku życia, śpiewa, gra w projektach noise'owych, tworzy dla teatru i na potrzeby słuchowisk radiowych. Wykłada. Określa się jako dadaistę, wiernie podtrzymując tradycje i spojrzenie na świat jego poprzedników sprzed blisko stulecia.

Inspiruje się współczesnymi kompozytorami jak Karlheinz Stockhausen czy György Ligeti, lokalną tradycją, słodkim, idealistycznym popem, industrialem Einstürzende Neubauten czy Throbbing Gristle, lounge'em i oczywiście elektroniką pokroju Kraftwerku czy DAF.

Od wielu lat współpracuje i koncertuje z polskimi muzykami - w grudniu zeszłego roku wydał nagrane z Mitch & Mitch "Bakterien und Baterien", a kilka miesięcy wcześniej swoją pierwszą solową płytę w Lado ABC - "Zemstę Plutona".

MITCH & MITCH w/ their INCREDIBLE COMBO
Mitch tworzy lounge noise techniką "some-input" - wykorzystuje do tego gitarę elektryczną emitującą sygnał wyjściowy. Mitch tworzy relaksacyjny, bardzo przyjemny dla ucha exotica ambient.

Obaj panowie od lat udzielali się na scenie muzyki bardzo poważnej, grali wspólnie na festiwalach i przeglądach. W pewnym momencie postanowili połączyć swoje dwie, dość odmiennie wizje na jej temat i ucieleśnić je w postaci albumu. Przewrotnie nazwany "Luv Yer Country" ukazał się w 2003. I potem już poszło.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej