Going. | 32. Silesian Jazz Meeting: Stacey Kent - Teatr Ziemi Rybnickiej

32. Silesian Jazz Meeting: Stacey Kent

19:00 | Niedziela, 12 listopada 2017
Teatr Ziemi Rybnickiej

Koncert

od 100 zł

od 100 zł

XXXII Silesian Jazz Meeting
Stacey Kent z zespołem
12 listopada 2017 godz. 19.00
Bilety: I miejsca 120 zł, II miejsca 100 zł, balkon 80 zł , w przedsprzedaży do 30 września 2017.
Od 1 października 140, 120, 100 zł.

Stacey Kent to jedna z najbardziej uznanych jazzowych wokalistek, obdarzona wyjątkowym tembrem głosu.
Stacey Kent – amerykańska piosenkarka, jedna z najciekawszych wokalistek jazzowych swojego pokolenia. Daleko jej od ekstrawagancji czy tanich skandali, ale i od popowego banału. Śpiewa piosenki francuskie, fascynują ją bossa nova i rytmy Brazylii. Jeden z krytyków niegdyś napisał, że Brazylia nie jest krajem, lecz „regionem o sercu, które zdaje się bić do melodii o mocniejszej i bardziej adekwatnej wibracji”. To jest zdanie, które Stacey Kent bez wątpienia może uczynić własnym.
Warto też przypomnieć, że Stacey jest jedyną artystką spoza Brazylii zaproszoną w 2011 do obchodów 80. rocznicy powstania najsłynniejszej figury Chrystusa w Rio de Janeiro.
„Ma styl porównywalny do największych, do Billie Holiday, Elli Fitzgerald, śpiewa jak Nat King Cole, czysto, wyraźnie, w tonie przypominającym rozmowę” - powiedział niegdyś o Kent trzykrotny zdobywca Oscara, nieżyjący już Jay Livingston.

Wszystkie płyty Stacey Kent okazały się bestsellerami, uzyskując prestiżowe nagrody (m.in. BBC Jazz Awards, British Jazz Award). Wokalistka występuje w największych i najbardziej znanych salach koncertowych na świecie (od nowojorskiej Carnegie Hall po paryską Olimpią).„Każdy, kto słucha śpiewu Stacey Kent ma wrażenie, że śpiewa wyłącznie dla niego” komplementują krytycy podkreślając wyjątkową atmosferę na koncercie pomiędzy artystką a słuchaczami.

W październiku ukaże się nowy album wokalistki, z którego materiał po raz pierwszy w Polsce zabrzmi na rybnickiej scenie.

Pobierz Going. i miej miejski kalendarz zawsze pod ręką.
więcej
  miejsca     balkon     niegdys     wrazenie     elli     znanych     krytykow     kent     chrystusa     amerykanska     tonie     paryska     najciekawszych     figury     adekwatnej     jazz     nowy     podkreslajac     atmosfere     olimpiakazdy     jedna     porownywalny     glosustacey     brazylii     janeiroma     prestizowe     wrzesnia     rytmy     bestsellerami     artystka     banalu     zabrzmi