Going. | Skubas - Plac Defilad

Na początku czerwca razem z Grolsch, w ramach platformy Za Grolsch Kultury, startuje letnia akcja Ptapty TOUR BUS. O co chodzi? Super oldschool'owy truck przekształcony w kompleksowy dom kultury na kółkach rozpoczyna letnią podróż po najfajniejszych letnich miejscówkach w całej Polsce. Będzie pyszne jedzenie z różnych zakątków świata, muzyka na żywo, sety DJ-skie oraz pokazy filmów!

Startujemy 6 czerwca, w sobotę w centrum kraju, czyli pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie. Razem z Plac Defilad i barStudio zapraszamy na sobotni wieczór ze Skubasem i Piotrem Ziołą.

Skubas "BRZASK"
Skubas to wokalista o wyjątkowej, bardzo charakterystycznej barwie głosu, do tej pory znany głównie z kooperacji ze Smolikiem, tym razem zaskakuje w zupełnie nowej odsłonie. Muzyka Skubasa to niezwykle klimatyczne, akustyczne gitarowe brzmienia o lekko folkowym, grunge'owym charakterze. Skubas w swoich autorskich kompozycjach łączy brudne, gitarowe riffy z melancholijnym wokalem, tworząc nostalgiczne, melodyjne piosenki. Na koncertach stawia przede wszystkim na atmosferę i przestrzenne dźwięki.


Support: Piotr Zioła
Piotr Zioła to młody i utalentowany artysta, który niedawno podpisał kontrakt z wytwórnią Warner Music Poland. Wiosną Piotr wystąpił na prestiżowej imprezie Spring Break Showcase Festival & Conference w Poznaniu, a od kilku miesięcy pracuje nad swoją debiutancką płytą, której ostateczne szlify nadadzą Marcin Bors i Jurek Zagórski. Krążek będzie utrzymany w klimacie tradycyjnej amerykańskiej muzyki rozrywkowej lat 50-ych. Do współpracy przy projekcie Piotr zaprosił m.in. Gabę Kulkę, Natalię Przybysz i Karolinę Kozak. Premiera płyty zaplanowana jest na jesień 2015 r.


"Ptapty Tour Bus jest przedłużeniem działalności klubu Ptapty mieszczącego się w Teatrze Polskim w Poznaniu - jego mobilna hybrydą. Jest to nowatorski pomysł właściciela klubu - Jędrka. Rozwiązaniem architektonicznym zajął się Hugon Kowalski. Realizację całości wspiera "Za Grolsch Kultury", Fundacja Legalna Kultura oraz firma iKapa. Projekt łączyć ma przygodę kulinarna, motyw drogi oraz ucztę muzyczno - filmową. Mobilnym epicentrum całej akcji stanowi "old school'owy" truck, który niegdyś rozwoził pocztę u naszych zachodnich sąsiadów. Tego lata przejdzie przepiękną metamorfozę przekształcając się w kompleksowy dom kultury na kółkach. Ptapty Tour Bus "rozwozić" będzie nie tylko muzykę na najwyższym poziomie, ale również wyszukane kino. Nie zabraknie też wyśmienitego jedzenia, sporządzanego przez ciekawych ludzi zakochanych w kuchniach z różnych zakątków świata."

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej