Going. | Johannes Berauer - Rynek Starego Miasta

Johannes Berauer The Vienna Chamber Diaries

Johannes Beraurer (ur. w 1979 r) ukończył studia w kompozycji jazzowej, razem z Bobem Brookmeyerem oraz Lee Hylą, w New England Conservatory w Bostonie (USA) z wyróżnieniem, za co otrzymał stypendium Fulbright"a. Wcześniej studiował w Berklee Collage of Music oraz w Anton Bruckner Private University w Linzu (Austria).

W 2011 roku otrzymał zamówienie na kompozycję dla Bruckner Symphony Orchestra, które swoją premierę miało na Bruckner Festival pod dyrekcją Dennisa Russel Daviesa. W 2010 roku skomponował utwór ku pamięci pianisty Fredricha Gulda, który został zamówiony przez jego syna " Paula Gulda. Dyrygował podczas premiery tego utworu w Vienna Konzerthaus. W 2008 roku skomponował utwór dla "Linzer Klangwolke 2008", multi-medialnego, plenerowego wydarzenia, które przyciągnęło wielotysięczną publiczność.

Berauer otrzymał wiele nagród, między innymi wygrał międzynarodowy konkurs Gustav Mahler Competition w 2000 roku, State Scholarship for Composition 2013, pierwsze miejsce w Scrivere in Jazz 2010, the NEC Piano Trio and Chamber Orchestra Composition Contests 200, Herb Pomeroy Award 2005. Był również finalistą konkursu ArtEZ Jazz Composition Contest w 2010 roku.

Grał w wielu zespołach oraz z wieloma muzykami, między innymi z wirtuozami Friedrichem Kleinhaplem, Kirillem Kobantschenko (członkiem Vienna Philharmonic Orchestra), z Paulem Guldem, z orkiestrami Brucknerorchester, Symphonieorchester Vorarlberg, Juniper Chamber Orchestra, Camerata New York, NEC Chamber Orchestra, VOEST Wind Orchestra, Millenium Jazz Orchestra, Orchestra Jazz de la Sardegna.

The Vienna Chamber Diaries to połączenie jazzu i klasycznej muzyki kameralnej. W sposób mistrzowski Berauer łączy subtelną muzykę kameralną z wysokoenergetycznymi improwizacjami, groovem i przejmującymi strukturami kompozytorskimi. Dwa światy, widziane oczami kompozytora, mieszają się w sposób tak naturalny i oczywisty tworząc nową całość, jakby należały do siebie od zawsze. Album został wydany z udziałem i dzięki pomocy sławnego austriackiego muzyka jazzowego, Wolfganga Muthspiela. W niemieckim piśmie Audio Magazin nagranie to wybrano na CD miesiąca.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej