Going. | Wystawa W Muzeum I Archiwum Bł. Marii Angeli Truszkowskiej - Muzeum i Archiwum bł. Marii Angeli Truszkowskiej

Wystawa W Muzeum I Archiwum Bł. Marii Angeli Truszkowskiej

00:00 | Poniedziałek, 11 października 1999

Muzeum i Archiwum bł. Marii Angeli Truszkowskiej

Sztuka

TBA

TBA

Muzeum i Archiwum Marii Angeli Truszkowskiej, Błogosławionej Założycielki Sióstr Felicjanek służy szerzeniu kultu Błogosławionej Marii Angeli oraz duchowemu ubogaceniu zwiedzających przez udostępnienie pamiątek związanych z życiem, duchowością i działalnością Błogosławionej Marii Angeli, jak również przez umożliwienie zainteresowanym osobom przeprowadzanie studium mieszczących się tam dokumentów archiwalnych.

W dużym pokoju muzealnym można zobaczyć wystawę ukazującą życie i działalność błogosławionej Marii Angeli, poznać jej rodzinę i duchowych przewodników. Znajdują się tutaj także elementy zakonnego stroju i przedmioty przez nią używane oraz haftowane jej ręką ornaty.
W gablotach umieszczono obrazki i fotografie oraz fragmenty pism błogosławionej Marii Angeli mówiące o głównych cechach jej duchowości.
W oddzielnej szafce zgromadzono książki jej ojca z "Biblioteki domowej Józefa Truszkowskiego".
Dzięki zgromadzonym tu pamiątkom takim jak figury Najświętszej Maryi Panny i św. Józefa, monstrancja ofiarowana przez hrabinę Pusłowską można poznać działalność Zgromadzenia jeszcze z czasów warszawskich (1855-1864).
Na wystawie w małym pokoju muzealnym prześledzić można przebieg procesu beatyfikacyjnego Marii Angeli, począwszy od lat trzydziestych aż po dzień 18 kwietnia 1993 r. - dzień uroczystej beatyfikacji na Placu św. Piotra w Rzymie.
Na klatce schodowej umieszczono obrazy przedstawiające sceny z życia Marii Angeli malowane przez siostrę Marię Kazimierę Tkacz z Krakowa.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej