Going. | Stankiewicz, Jagodziński, Strobel - Mazowiecki Instytut Kultury

Stankiewicz, Jagodziński, Strobel

19:00 | Czwartek, 25 września 2014

Mazowiecki Instytut Kultury

Koncert

12 zł

12 zł

Anna Stankiewicz - piosenkarka młodego pokolenia o niezwykłej, ciepłej barwie głosu. Jej interpretacje piosenek Jonasza Kofty, Jana Wołka, Agnieszki Osieckiej tworzą wartość świadomego połączenia słowa z niezwykłą muzykalnością, która uzasadnienie ma także w gruntownym wykształceniu muzycznym.

Andrzej Jagodziński - pianista, kompozytor i aranżer. Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie waltorni. W latach 1975-1980 związany był z Orkiestrą Polskiego Radia i Telewizji w Warszawie. Punktem zwrotnym w jego karierze był rok 1979, kiedy to - jako pianista - otrzymał nagrodę w konkursie Old Jazz Meeting Złota Tarka. Od tego momentu jego działalność muzyczna została całkowicie powiązana z jazzem i fortepianem, a w ostatnich latach również z akordeonem.

Janusz Strobel - jeden z najwybitniejszych polskich wirtuozów gitary klasycznej. Urodził się w Gdańsku w 1947 roku w znanej muzycznej rodzinie. Ojciec był chórmistrzem, matka pianistką, a dwaj bracia są także muzykami. Karierę muzyczną rozpoczął od brawurowych występów w klubach muzycznych Wybrzeża, gdzie występował wraz z Włodzimierzem Nahornym. Grywał w Piwnicy Wandy Warskiej, w Klubie ZAKR. Wraz z Henrykiem Alberem stworzył legendarny już, do dziś uznawany za najlepszy w Polsce, duet gitar klasycznych "Alber-Strobel".

Wykonawcy:
Anna Stankiewicz (vocal)
Andrzej Jagodziński (akordeon)
Janusz Strobel (gitara klasyczna)
Adam Ferch - prowadzący koncert, autor koncepcji artystycznej

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej