Going. | Krzysztof Zalewski - B90

Krzysztof Zalewski

19:00 | Piątek, 24 listopada 2017
B90

Koncert

40/50 zł

40/50 zł

Krzysztof Zalewski w B90!

Już 24 listopada artysta przyjedzie do Gdańska, by promować swoją najnowszą płytę - "Złoto". Jak powstało "Złoto"?

Potrzeba matką wynalazków. Oraz – jak się okazuje – najlepszą muzą. Bo w pewnym sensie nowy album Krzysztofa Zalewskiego zrodził się z potrzeby: jak najczęstszego kontaktu z publicznością. Promując swój poprzedni album – „Zelig” – wokalista chciał grać jak najczęściej, wszędzie, dla wszystkich. Jedna trasa z zespołem, druga... szło świetnie, ale okazało się, że koledzy nie zawsze mogą, albo że nie w każdym miejscu da się zmieścić pełny skład. Zaczął więc koncertować solo i publiczność entuzjastycznie przyjęła ten one man show, nawet uproszczone, obnażone wersje skomplikowanych numerów z „Zeliga”.

„Złoto” jest konsekwencją tych koncertów. Tej szkoły grania muzyki, która mówi, że mniej znaczy lepiej, że to, co ciche i subtelne, często wybrzmiewa głośniej od huku przesterowanych gitar. Nie myślcie jednak, że na „Złoto” złożyły się same ballady, śpiewane do wtóru łkającej cicho gitary – choć i dla poszukujących takich wrażeń coś się znajdzie („Miłość, Miłość”, „Otu”). Na płycie dominują jednak numery dynamiczne („Chłopiec”, „Na drugi brzeg”), czy wręcz drapieżne („Głowa”). Jest puls („Uchodźca”), jest groove („Luka”), jest riff („Polsko”). Jest też porywający „Jak dobrze”, w którym gościnnie udziela się jak zawsze znakomita Natalia Przybysz. W porównaniu z poprzednią płytą uproszczone jednak zostały aranżacje, bardziej organiczne jest brzmienie, bardziej bezpośredni przekaz. Bo warto też zwrócić uwagę na teksty, na tę miłość w czasach niepokoju. Mocny „Uchodźca” („Europie na odsiecz płyną tłumy złamanych serc”), przejmujący „Polsko” („Nie dam cię monstrom”) i rozczulający „Otu” („Z tobą nie ma zim, bo masz tyle ciepła”) – Zalewski wyśpiewuje te lęki i nadzieje, które dziś towarzyszą nam wszystkim.

SPRZEDAŻ BILETÓW:

START: 14 sierpnia 11:00

Cena:
Przedsprzedaż - 40 PLN
Na koncercie - 50 PLN

Pobierz Going. i miej miejski kalendarz zawsze pod ręką.
więcej
  pewnym     1100cenaprzedsprzedaz     bezposredni     goscinnie     zostaly     wszedzie     uchodzca     obnazone     choc     grac     promujac     ciche     glowa     brzeg     listopada     miejscu     udziela     b90juz     koledzy     wrecz     dynamiczne     tyle     zlamanych     luka     znakomita     bardziej     zrodzil     publicznoscia     leki     przejmujacy     cicho     konsekwencja