Going. | Vido Jelashe - Boogaloo

Vido Jelashe (South Africa)
Urodził się i dorastał w Guguletu Township w Cape Town w Południowej Afryce.
Talent muzyczny odziedziczył po babci, która śpiewała gospel w kościele oraz w domu robiąc pranie. Vido swoją przygodę ze śpiewem rozpoczął w szkolnych chórach a następnie w 1986 roku w Live Band Reggae Regulars. W kolejnych latach występował z grupą Black Sufferers oraz Heavy Fantastics Band (Funk ? Soul). W 1992 roku zdobył certyfikat Jazz Diplom na wydziale muzycznym Instytutu M.A.P.P Music Institute. Na początku roku 1993 dostał szanse nagrania albumu z berlińskim Livin Spirits Band zatytułowanego ?Free the Children?. Po wydaniu albumu muzycy ruszyli w trasę po Europie.
W 1996 roku Vido Jelashe rozpoczął karierę solową wraz z The Growing Tree Band, z którymi rok później wydał płytę ?Vido Meets The Growing Tree?. Później Vido nagrał kolejny album wraz z jamajskimi muzykami Balckiem Kappa oraz Leo Bantonem.

Współpracował z The Noiseshaper, z którymi nagrał kawałek ?The Only Reedemer? oraz ?We Love Reggae?.

Kolejną owocną współpracę muzyk nawiazał z Volkerem Meitzem w 2001 roku, z którym nagrał piosenkę ?Afrika?, a następnie ?Awe Mzala?.
W 2006 roku wraz z Tiger Hifi Project wydał płytę ?Tiger Hifi?, którą muzycy pod nazwą Opening Band for Gentleman rozpoczęli trasę koncertową.
Kolejny album ?Babylon Must Go Down? Vido nagrał wraz z Richard&I Project, a następnie ruszył w turnee po Austii.

W 2012 roku muzyk wziął udział w niemieckim programie talent-show ?The Winner is Show?, w którym dotarł do półfinałów, zdobywając w ten sposób rzeszę fanów. Po programie Vido zaczął pracę nad nowym albumem zatytułowanym ?No Pain, No Gain?, którego realizacja zaplanowana jest na koniec tego roku. Do współpracy przy albumie muzyk zaprosił Luciano oraz Olivie Christo, więc bądźcie gotowi na ?The Golden Voice? prosto z Południowej Afryki, który zabierze was w muzyczną podróż!

Mystic Bo Mystic Roots (Berlin)
Znawca tropikalnych melodii i egzotycznych dźwięków. Grał z The Wailers, zespołem Boba Marleya, Luciano i Buju Banton, Dawn Penn. Gospodarz Sunday Selection w Berlinie i organizator Mystic Nights w Meksyku, Moskwie i na Bali. Część jamajskiego przemysłu muzycznego. Spod jego dłoni wyszło wiele legendarnych produkcji reggae. Rozpoznawalna, światowa marka, która współtworzy Boogaloo Beach Bar.

MYSTIC NIGHTS to flagowy cykl sobotnich imprez w BOOGALOO.
Za deckami wystąpią gwiazdy największego formatu. Autorzy cyklu stworzyli bliźniacze imprezy w Berlinie, Moskwie, Meksyku i na Bali, tak więc jest to część znakomitej międzynarodowej całości, rozpoznawalna przez imprezowiczów z wielu stron świata. Mystic Nights to idealnie skomponowana mieszanka najbardziej tanecznych gatunków: reggae, dancehall, hip-hop i funk, która sprawi, że bardzo ciężko będzie zejść z parkietu wcześniej niż po wschodzie słońca.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej