Going. | After the Crisis - Centrum Sztuki Współczesnej

Project Room - "After the Crisis" - Graw Böckler | Paulina Jeziorek | Janusz Łukowicz

g. 19.00 ? otwarcie wystawy
g. 19.30 ? performans Graw Böckler | Paulina Jeziorek
g. 20.00 ? set didżejski Dj Vomitarium (Candi Saenz Valiente)

Wybierając się w podróż do Argentyny duet Graw Böckler we współpracy z Pauliną Jeziorek przygotowali serię pytań dotyczących kryzysu w 2001 roku, które następnie zadali znajomym Argentyńczykom. Jak sobie poradzili bez pieniędzy? Czy zetknęli się z przemocą? Jak wyglądała ich praca twórcza? Czy ich życie trwale się zmieniło? Czy kryzys wpłynął na ich poglądy polityczne? Czy wpłynął na ich związki lub sytuację rodzinną? Pytania i odpowiedzi posłużyły do realizacji wideo ?What will be after state? bankruptcy? Po powrocie twórcy zapytali znajomych z Europy o ich opinie, przeczucia i obawy dotyczące nadciągającego do Europy kryzysu. Tak powstało kolejne wideo "Before state bankruptcy?. Obie prace będą częścią wystawy After the crisis realizowanej w ramach projektu PROJECT ROOM w CSW Zamek Ujazdowski, na której będzie można zobaczyć także neon Janusza Łukowicza "Kryzys?. Performans z udziałem twórców, podczas którego Argentyńczycy odpowiedzą na zadawane im pytania bezpośrednio z ekranu, odbędzie się podczas otwarcia, 26 sierpnia o godzinie 19.00. Wystąpi także DJ Vomitarium, czyli argentyńska artystka Candi Saenz Valiente.

"Ponieważ do Europy nadciąga poważny kryzys finansowy i ekonomiczny, pomyśleliśmy o Argentynie, która zbankrutowała w 2001 roku. Wiele osób straciło wtedy wszystko, a system ekonomiczny całkowicie się załamał. Postanowiliśmy skorzystać z doświadczeń argentyńskich, żeby lepiej przygotować się na to, co może nadejść."
_________________________________________

>> Graw Böckler - duet artystyczny, twórcy wideo mieszkający na stałe w Berlinie. W pracy wykorzystują zazwyczaj materiał dokumentalny z podróży po świecie.

>> Paulina Jeziorek inicjatorka działań artystyczno-aktywistycznych, współpracująca z artystami z Polski i zagranicy.

>> Janusz Łukowicz ? artysta konceptualny, mieszkający w Polsce. Twórca sytuacji nieoczywistych.

>> Dj Vomitarium (Candi Saenz Valiente) ? argentyńska wokalistka mieszkająca w Polsce. Współzałożyciela zespołu Paristetris, liderka zespołu Pictorial Candi.

---------------Bank Pekao PROJECT ROOM---------------

We współpracy Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski i Banku Pekao S.A. narodził się projekt wspierający młodą sztukę: Bank Pekao PROJECT ROOM. Sala, w której prezentowane są wystawy młodych artystów, przyjęła nazwę sponsora. Na przestrzeni dwóch lat począwszy od 23 kwietnia 2012 r. co dwa tygodnie, a od kwietnia 2013 w co trzeci wtorek CSW prezentuje najciekawsze projekty przygotowane przez polskich twórców. Bank Pekao PROJECT ROOM stwarza możliwość prezentacji najnowszych i najbardziej interesujących zjawisk artystycznych oraz buduje platformę do dyskusji o współczesnej sztuce, do której zapraszamy artystów, kuratorów, studentów i wszystkich miłośników sztuki.

Wystawa trwa do 14 września 2014
Koordynacja: Katarzyna Tomczak-Wysocka

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej