Going. | Voda@blues&Rock U Matczaka - PUB Blues&Rock U Matczaka

Podczas tej jesieni odwiedzimy nasze ulubione miejsca oraz miejsca, w których zawsze chcieliśmy być. Pierwszy raz w życiu zagramy dla Was w Sokółce, zatem przybądźcie licznie, żebyśmy wszystkich mogli poznać!!!!!

Standardowo dodamy - mimo, że Voda istnieje od 2014 roku i ma na swoim koncie płyty, koncerty, jest z pewnością grono, które jeszcze nas nie zna, zatem specjalnie dla Was wrzucamy garść info:

https://www.youtube.com/watch?v=czT65ggflR4
https://www.youtube.com/watch?v=YL8kzW1xLtQ
https://www.youtube.com/watch?v=1v6VHtD2c3c
https://web.facebook.com/vodatrio

Dłuuugie bio ( jeśli chcesz przejść od razu do pozdrowień, zjedź na dół :)
Zespół Voda został założony wiosną 2014 w Krakowie, z inicjatywy Radka Kopcia i perkusisty - Łukasza Piekarniaka. Po miesiącu poszukiwań, w składzie znalazła się basistka Sonia Zaucha. W takim zestawieniu grupa działała do października 2014, kiedy obowiązki perkusisty przejał Piotrek Skrzyński. Skład Vody skrystalizował się wraz z przyjściem Michała Marca na bas.

Od początku istnienia grupy powstaje materiał, którego autorem jest głównie Radek. Dobra atmosfera świeżego składu owocuje powstaniem idei nagrania demo, które za namową Magdy Bożyk przeradza się potem w realizację pierwszej debiutanckiej płyty! Pod koniec lipca w studio Gorycki&Sznyterman rozpoczyna się sesja nagraniowa, za którą odpowiedzialny jest Jarosław Baran. W jej trakcie zespół decyduje się na zaproszenie Ady Kwaśniewicz, Magdy Bożyk i Marcina Dyjaka. Oprócz całkiem świeżego, wspólnego, aranżowanego niekiedy w studio (Phew) materiału nagrane zostają 2 starsze, zagrane na nowo piosenki Radka Kopcia oraz impresje akustyczne Piotrek/Radek, które pewnie kiedyś ujrzą światło dzienne :). Okres nagrywania płyty był bardzo napięty i pracowity m.in. z powodu zobowiązań ze strony innych projektów, w których udział biorą muzycy (ok. 50 koncertów w czasie wakacyjnym, między którymi nagrywano), stąd z naturalnych przyczyn nazwa Onerare (z łaciny: Przeciążenie) wydała się adekwatną i oddającą zarazem moc tego krążka.

Idąc tropem lat 70, kiedy płyty nie przekraczały 45 minut, Voda postanowiła ułatwić to zadanie przy wydaniu jej na vinylu, sprawa pozostaje otwarta. Płytę Onerare zwiastował singiel Tame the Time, premiera jego, jak i video (Bzoyk Production) odbyła się 21 września. Płyta Onerare ukazała się 15 października nakładem wydawnictwa Aedificium. Towarzyszyły jej 2 koncerty premierowe (w klubie Mała Czarna w Bochni następnego dnia oraz w krakowskim Kornecie 23.X.) podczas obydwu zespół wystąpił z gośćmi specjalnymi - Magdą Bożyk, Pawłem Kortą, Marcinem Dyjakiem, jak i Łukaszem Piekarniakiem.

Prawdziwa trasa promująca wydawnictwo Onerare rozpoczęła się pod koniec lutego 2016, podczas niej grupa intensywnie i konsekwentnie odwiedzała różne zakątki kraju. W tzw. międzyczasie odbyła się premiera kolejnego Video, tym razem utworu S.O.S. (gościnnie Marcin Dyjak), którego realizacją, podobnie jak Tame the Time, zajęła się Magda Bożyk i Bzoyk Productions, a główną rolę zagrała Marta Przerada. W kwietniu Voda towarzyszyła wirtuozowi gitary jazz-fusion Tomowi Quayle na Laney Road Show, który odbył się w 4 polskich miastach, by zaraz potem wrócić z Onerare na trasę do Czech. Grupa wystąpiła na Juwenaliach w Kielcach, a po wakacyjnej przerwie dała udany koncert na Festiwalu Kielce Rockują (u boku zespołu Nurt, Wishbone Ash Martina Turnera czy holenderskiej legendy Focus). W październiku zawitali na Północ kraju, a w listopadzie m.in. zagrali pierwszy raz w Niemczech. Ostatni koncert w 2016 roku - Vigilia z Przyjaciółmi odbył się w krakowskim klubie muzycznym Chicago Jazz, na scenie pojawili się przyjaciele i muzycy z innych zespołów m.in. Magda Bożyk, Marta Przerada, Krzysztof Kapuściński, Tetsuya Nara, Łukasz Piekarniak oraz Marcin Dyjak.

Rok 2017 zaczęty koncertem w rozpędzonym do 160km/h pociągu będzie dla zespołu przełomowy, muzycy przygotowują się do nagrania drugiego krążka (najświeższe kompozycje możecie już usłyszeć podczas ostatnich koncertów Vody).

Voda
Klub Blues&Rock U Matczaka 15.IX.2017.
Start: godzina 20.00Najlepszego życzymy :)!

Pobierz Going. i miej miejski kalendarz zawsze pod ręką.
więcej
  okres     piosenki     promujaca     pewnoscia     rockuja     sprawa     zwiastowal     chcesz     materialu     impresje     udany     basistka     zagrane     lukasz     2016     15ix2017start     razem     zespolu     pawlem     basod     zaczety     miejsca     listopadzie     piotrek     boku     dodamy     powstaniem     miedzyczasie     pozostaje     premiera     koncerty     studio