Going. | Nad przepaścią. Subiektywny przegląd filmów górskich - Nowe Kino Pałacowe

Nad przepaścią. Subiektywny przegląd filmów górskich

18:45 | Czwartek, 14 września 2017
Nowe Kino Pałacowe

Film

10 zł

10 zł

Czemu ludzie ryzykują życie, skoro mogą przechadzać się po równinach? Góry od zawsze miały w sobie coś mistycznego – stanowiły naturalne granice do przekraczania, na ich szczytach zasiadali bogowie. W sztuce budziły skrajne emocje, od przerażenia po zachwyt.

Nasz przegląd to ledwie wierzchołek tego, co pociąga ludzi w przebywaniu kilometry ponad poziomem morza, często w odosobnieniu i wśród śniegów. Tam wszystko może się wydarzyć.
Bilety: 10 zł
_________________________________________

14.09 (czwartek), g. 18.45
TURYSTA, reż. Ruben Őstlund, Dania, Francja, Norwegia, Szwecja, 2014, 118’

Tomas i Ebba, zamożne szwedzkie małżeństwo, jadą z dwójką dzieci w Alpy Francuskie na kilka dni na narty. Gdy wszyscy jedzą lunch na tarasie restauracji, nagle prosto z gór schodzi na nich lawina. Ebba instynktownie chroni swoje dzieci, Tomas natomiast zabiera telefon i ucieka. Nikomu nic się nie stało, ale po czymś takim trudno żyć tak, jak kiedyś. Tomas i Ebba starają się ocalić związek, ale najpierw muszą przemyśleć, kim są i jakie role pełnią.
bilety online: https://www.bilety24.pl/kup-bilet-na-turysta-16626?id=167643

15.09 (piątek), g. 19
NA GRANICY, reż. Wojciech Kasperski, Polska, 2016, 98’

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia ojca i dwóch synów, którzy przyjeżdżają w Bieszczady, aby ułożyć sobie relacje po niedawnej rodzinnej tragedii. Tajemniczy nieznajomy, pojawiający się w odciętej od cywilizacji górskiej bazie, wciąga bohaterów w mroczny i niebezpieczny świat przestępczego pogranicza. Aby przetrwać, bracia będą zmuszeni do odrobienia trudnej lekcji dojrzałości.
bilety online dostępne na: https://www.bilety24.pl/kup-bilet-na-na-granicy-22180?id=167644

16.09 (sobota), g. 19
CZEKAJĄC NA JOE, reż. Kevin Macdonald, Wielka Brytania, 2003, 106’

W 1985 roku Joe Simpson i Simon Yates wyruszają w góry, aby zdobyć szczyt Siula Grande w peruwiańskich Andach od ściany zachodniej – do tej pory ta sztuka nie udała się nikomu. Pierwsze trzy dni wyprawy przebiegają zgodnie z planem, jednak w końcu zdarza się wypadek. Joe Simpson upada i łamie sobie kilka kości w nodze. Bez szans na jakąkolwiek pomoc, obaj śmiałkowie postanawiają kontynuować wspinaczkę z Joe Simpsonem zawieszonym na linie.
bilety online dostępne na: https://www.bilety24.pl/kup-bilet-na-nad-przepascia-subiektywny-przeglad-filmow-gorskich-czekajac-na-joe-17166?id=167645

17.09 (niedziela), g. 19.15
JUREK, reż. Paweł Wysoczański, Polska, 2014, 80’

24 października 1989 roku podczas wyprawy na Lhotse ginie Jerzy Kukuczka, jednak dokument Pawła Wysoczańskiego nie skupia się jednak na zagadce śmierci himalaisty. Pokazuje człowieka, który pnie się do góry - w sensie dosłownym, ale tez metaforycznym i symbolicznym. Rozmowy z rodziną i przyjaciółmi, archiwalia, zdjęcia, nagrania, fragmenty programów telewizyjnych i wywiadów składają się na portret całego środowiska himalaistów lat 80. To również obraz czasów, w jakich żyli - ciężkich i barwnych jednocześnie, kiedy idealizm miał większą wartość, niż sława.
bilety online dostępne na: https://www.bilety24.pl/kup-bilet-na-nad-przepascia-subiektywny-przeglad-filmow-gorskich-jurek-17165?id=167646

Pobierz Going. i miej miejski kalendarz zawsze pod ręką.
więcej
  podczas     nagle     niedawnej     najpierw     wierzcholek     pierwsze     zachwytnasz     odrobienia     wsrod     fragmenty     przestepczego     gory     odosobnieniu     przechadzac     grande     simpsonem     sztuce     brytania     ciezkich     przyjezdzaja     pazdziernika     czlowieka     roku     takim     lunch     udala     ucieka     kukuczka     upada     poziomem     przekraczania     niedziela