Going. | Warszawa w rozumie - turniej varsavianistyczny DSH - Dom Spotkań z Historią

Warszawa w rozumie - turniej varsavianistyczny DSH

15:00 | Niedziela, 17 września 2017
Dom Spotkań z Historią

Inne

TBA

TBA

WARSZAWA W ROZUMIE
2. edycja turnieju varsavianistycznego DSH
Eliminacje: 9, 10 września (szczegóły poniżej)

Czy Homo Varsoviensis to ty?! Weź udział w turnieju i sprawdź swoją wiedzę o Warszawie. Zwycięzca otrzyma tytuł „Warszawiaka w rozumie” i nagrodę ufundowaną przez Aeroklub Warszawski (lot nad Warszawą). Turniej poprowadzi Janusz Weiss, dziennikarz prowadzący w latach 1996-2005 teleturniej „Miliard w rozumie".

W turnieju w charakterze gości i ekspertów udział wezmą varsavianiści, historycy i autorzy książek o Warszawie, m.in. Beata Chomątowska, Lidia Pańków, Jerzy S. Majewski, Grzegorz Piątek. Nad wszystkim czuwać będzie jury w składzie: Ryszard Mączewski, Jarosław Zieliński, Kinga Sochacka.

Podczas turnieju wykorzystane zostaną archiwalne i współczesne zdjęcia miasta, fragmenty filmów i relacji Archiwum Historii Mówionej. Oprawę muzyczną wydarzeniu zapewnią Warszawiaki – Trupa Teatralna. Usłyszymy piosenki szemrane i zakazane.
Wydarzenie nie jest adresowany do varsavianistów i licencjonowanych przewodników miejskich, tylko do miłośników i pasjonatów historii Warszawy. Udział w turnieju jest bezpłatny.

ELIMINACJE: 9, 10 września, 12.00-18.00, Kawiarnia Karowa 20 w DSH. Zapisy: recepcja@dsh.waw.pl do dnia 7 września. W tytule maila należy wpisać „Warszawa w rozumie - eliminacje”.

Każdy zainteresowany otrzyma serię 60 krótkich zagadek o Warszawie. W ciągu 120 sekund trzeba będzie odpowiedzieć na jak największą ilość pytań. 14 osób, które uzyskają najlepszy wynik zakwalifikuje się do turnieju.

TURNIEJ: 17 września, 12.00-18.00, skwer im ks. Jana Twardowskiego (w razie niepogody – Dom Spotkań z Historią).

Turniej jest rezultatem popularności, jaką od lat cieszą się organizowane przez DSH spotkania, spacery, wystawy i pokazy filmowe poświęcone przedwojennym i powojennym dziejom miasta. Turniej odbędzie się w ramach obchodów Roku Prezydenta Woodrowa Wilsona w Warszawie.

Regulamin turnieju od 30 sierpnia na stronie www.dsh.waw.pl

Pobierz Going. i miej miejski kalendarz zawsze pod ręką.
więcej
  woodrowa     przez     razie     dnia     ksiazek     obchodow     rozumie     kazdy     varsavianistow     dsheliminacje     wilsona     warszawiaki     odpowiedziec     skwer     zakwalifikuje     varsoviensis     pasjonatow     majewski     wystawy     kawiarnia     12001800     licencjonowanych     szemrane     roku     teatralna     sprawdz     ponizejczy     krotkich     warszawie     charakterze     ufundowana     poprowadzi