Going. | EABS - Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda) - Radio RAM

EABS - Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda)

18:00 | Niedziela, 15 października 2017
Radio RAM

Koncert

50/60 zł

50/60 zł

EABS to tegoroczny laureat „EMOCJI", nagrody przyznawanej przez Radio Wrocław KULTURA, w kategorii MUZYKA za kreatywne i nowoczesne rekonstruowanie muzycznej przeszłości, którego można doświadczyć odsłuchując debiutanckiego albumu grupy - Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda).

Krążek został świetnie przyjęty przez krytyków i dziennikarzy muzyczynych. Album przez niespełna dwa miesiące od premiery zebrał blisko 30 recenzji i kilka pozytywnych artykułów. Rozpisywano się o nim zarowno w mediach lifestyle'owych, na szeroko pojętych portalach muzycznych jak i w środowisku jazzowym. W tygodniu Polityka ukazał się bardzo obszerny artykuł o zespole w kontekście światowego renesansu jazzu.

Zespół swój debiutancki materiał prezentował już na dużych festiwalach - Spring Break w Poznaniu, XJazz w Berlinie, Good Vibe w Koszalinie czy Tauron Nowa Muzyka w Katowicach. Oprócz tego EABS można było usłyszeć w ramach prestiżowych wydarzeń jak Giganci Polskiego Jazzu gdzie zespół występował wspólnie z Michałem Urbaniakiem, a także w legendarnym Studio S1 Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Wrocławska premiera albumu "Repetitions" odbędzie się w równie ciekawej przestrzeni: W pięknej sali przy Karkonoskiej 10.

Debiutancki krążek EABS pt. "Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda)" w całości poświęcony jest twórczości legendy polskiego jazzu - Krzysztofowi Komedzie. "Repetitions" to analiza twórczości artysty z lat 1962-1967. To powtórka Komedy mniej znanego, a zarazem dogłębniej zbadanego. Album jest sumiennie wyselekcjonowaną dawką utworów zaaranżowanych przez Krzysztofa Komedę do etiud baletowych, filmów fabularnych, krótkich metraży, dokumentów, animacji oraz kompozycji ilustrujących wiersze polskich poetów recytowanych po niemiecku. Starannie dobrane kompozycje, konteksty filmów z których pochodzi muzyka, a także teksty Marka Pędziwiatra tworzą z krążka "Repetitions" pewnego rodzaju concept album o kondycji ludzkiej duszy w XXI w.

Radio RAM zaprasza na koncert:

EABS "Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda)"
15 października, godz. 18.00
Sala Koncertowa, al. Karkonoska 10
Bilety dostępne w Radiu RAM oraz na eventim.pl, ebilet.pl i biletin.pl

Pobierz Going. i miej miejski kalendarz zawsze pod ręką.
więcej
  repetitions     tworza     vibe     rekonstruowanie     grupy     rozpisywano     premiery     przyznawanej     krytykow     zespol     przestrzeni     prezentowal     radio     good     koszalinie     jest     legendy     biletinpl     poetow     tygodniu     wroclaw     pazdziernika     studio     konteksty     komeda15     odsluchujac     uslyszec     jazzowym     album     szeroko     zespole     lifestyleowych