Going. | Joanna Rajkowska - Muzeum Narodowe

Nowocześnie! O sztuce z Fundacją Gessel / Satysfakcja gwarantowana / spotkanie z Joanną Rajkowską.

Razem z Fundacja GESSEL dla Muzeum Narodowego w Warszawie zapraszamy na ostatnie wakacyjne warsztaty dla młodzieży i dorosłych. We wtorek 26 sierpnia naszym gościem będzie Joanna Rajkowska, autorka m.in. sztucznej palmy daktylowej: Phoenix Canariensis, która stoi w pobliżu Muzeum, na skrzyżowaniu ulic: Aleje Jerozolimskie i Nowy Świat, na wysepce ronda de Gaulle'a.

zbiórka w Holu Głównym / wstęp wolny / ok. 60 ? 90 minut

zapisy (obowiązkowe): poniedziałki?piątki, godz. 9.00?15.00, tel. +48 22 621 10 31 wew. 246, adres mailowy: edukacja@mnw.art.pl

Och, ta współczesna młodzież! Ech, ta współczesna sztuka! Kiedyś to było inaczej!

Zapraszamy na bardzo bliskie spotkania ze sztuką współczesną ? rozmowy z artystami i wspólne działania warsztatowe. Spotkania będą dotyczyć dzieł zakupionych przez Fundację GESSEL dla Kolekcji Muzeum Narodowego w Warszawie.

Joanna Rajkowska
Ur. 1968 roku w Bydgoszczy. Mieszka i pracuje w Londynie i Nowogrodzie. Jest autorką projektów publicznych, obiektów, filmów, instalacji oraz efemerycznych akcji i sytuacji realizowanych w przestrzeni miejskiej. Rajkowska studiowała malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowni prof. Jerzego Nowosielskiego w latach 1988-1993, jednocześnie studiując historię sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim w latach 1987-1992. Artystka otrzymała cenioną w Polsce nagrodę przyznawaną przez tygodnik ?Polityka? ? Paszport Polityki ? w 2007 roku za ?niezwykłe projekty realizowane w przestrzeni publicznej, za wyciąganie ręki w kierunku błąkającego się po mieście człowieka? oraz Nagrodę Wielką Fundacji Kultury Polskiej za całokształt twórczości.

Działania Rajkowskiej można interpretować jako współczesne, niepozbawione ironii, wariacje na temat sztuki środowiskowej (community-based art), land-artu i tzw. estetyki relacyjnej, które artystka rozbija na elementy składowe, konsekwentnie stosując taktykę ?obserwacji uczestniczącej?. Wczesne realizacje Rajkowskiej były rezultatem jej zainteresowań cielesnością, chorobą oraz bezradnością wobec rozpadu ciała, pamięci i atrofii historii

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej