Going. | Wernisaż: Dynamika ciszy - fotografia Jagody Malanin - PROZA

Wernisaż: Dynamika ciszy - fotografia Jagody Malanin

18:00 | Czwartek, 14 września 2017
PROZA

Wystawa

Free

Free

Trudno uwierzyć, że świat który ukazuje nam Jagoda Malanin na swoich fotografiach, jest tym samym, po którym wszyscy się poruszamy. Kiedy my biegniemy wzrokiem bezwiednie po mijanych na drodze obiektach, fotografka kroi otoczenie na kadry, w których ukazuje nam inny wymiar rzeczywistości. Na fotografiach autorstwa Jagody rytm form zaczyna dźwięczeć w uszach, temperaturę barw odczuwa się bezpośrednio na skórze, a statyka geometrii styku ścian podejmuje dynamiczny bieg wprost na naszych oczach.
Wystawa powstała z zazdrości o inne niż u większości z nas widzenie, którym obdarzona jest artystka, a dzięki któremu my patrząc na przygotowane przez nią wycinki otoczenia, możemy doświadczyć tajemnicy i przyjemności, jakich nie zauważamy w codziennym biegu.
Do udziału w wystawie zaprosiliśmy również innych twórców, dzięki pracy których, fotografie autorstwa Jagody będzie można odkryć jako fragmenty scenografii, czy jako elementy dość nowej technologii, jaką jest kinekt. Muzycznie będzie improwizować Noontune. Poezja widzenia rzeczywistości przemiesza się również ze słowem - a wszystko to już 14.09.2017 r. o godzinie 18 w klubie PROZA we Wrocławiu. Zapraszamy

Jagoda Malanin - absolwentka ASP we Wrocławiu na kierunku Fotografia i Multimedia oraz studentka Wydziału Sztuk Pięknych na Uniwersytecie w Porto. Iberystka, która mieszka we Wrocławiu, kocha Finlandię i specjalizuje się w fotografii i wideoinstalacji.

Pobierz Going. i miej miejski kalendarz zawsze pod ręką.
więcej
  statyka     przemiesza     scian     wydzialu     fotografie     rzeczywistosci     sztuk     przez     multimedia     wycinki     otoczenie     fotografiach     poezja     zapraszamy     autorstwa     dzieki     dosc     mieszka     trudno     barw     kinekt     fragmenty     obdarzona     biegudo     kroi     slowem     fotografii     biegniemy     podejmuje     tajemnicy     wystawie     zaczyna