Going. | Festiwal Przyjaciół Meskaliny #6 - Klubokawiarnia Meskalina

Festiwal Przyjaciół Meskaliny #6

18:00 | Środa, 15 listopada 2017
Klubokawiarnia Meskalina

Festiwal

Free

Free

Festiwal Przyjaciół Meskaliny / Meskalina Friends Festival
to już 6 edycja!!! Spotkajmy się w Meskalinie by posłuchać dobrej muzyki i po prostu towarzysko porozmawiać. Ten Festiwal rozwija się, zaskakuje róznorodnością. Dotychczas we wszystkich edycjach łącznie uczestniczyło ponad 200 wykonawców z całego świata.

Dzień pierwszy:
Sasha Boole / Саша Буль
Henry No Hurry
Gniewomir Tomczyk / Music

Dzień drugi:
Kapral/Wińczyk
Peter J. Birch
Raoul Vignal Music
SWIERNALIS

opisy:

Henry No Hurry! to jednoosobowy projekt Wawrzyńca Jana Dąbrowskiego (Letters From Silence, Henry David's GUN, Nocny SuperSam, Frozen Lakes), znanego także pod pseudonimem Henry David.

Jeden samochód, kilka instrumentów.
Bez pośpiechu, bez oczekiwań.
Sam ze sobą i swoimi “dziwactwami”.
Raz Henry a raz Harry.
Dr Jekyll i Mr Hyde.

Melodie z pogranicza gatunków singer-songwriter oraz indie-folk. Zarówno te znane z twórczości Letters From Silence czy Henry David’s GUN, jak również utwory autorskie oraz własne interpretacje kompozycji innych artystów.

Projekt na poły muzyczny, na poły podróżniczy i po trosze pisarski. Obwoźny zakład koncertowy odwiedzający z założenia miejsca małe, kameralne.


SASHA BOOLE DUO

Po raz pierwszy w trasie w duecie z perkusistą.
Trasa promująca nowy album, który ukazał się we wrześniu.

To jeden z najważniejszych i najbardziej aktywnych przedstawicieli ukraińskiej sceny alternatywnej. Gra country i folk zmieszane z whisky, ciekawymi, budzącymi emocje opowieściami oraz ciągłą podróżą.

Lubisz Boba Dylana, Johnny’ego Casha, King Dude’a albo Neila Younga? Prawdopodobnie polubisz też Sashę. Artysta gra na kilku instrumentach.
W ciągu trzech ostatnich lat ten trubadur zagrał w Polsce ponad 130 razy! Dostał też pierwsze zaproszenia na festiwale oraz występy w innych krajach. Grał w Czechach, Holandii, Belgii, Szwajcarii i Niemczech oraz na Słowacji i Islandii, gdzie słuchacze przyjęli go bardzo entuzjastycznie.

W kwietniu 2017 roku Sasha dokonał niebywałej rzeczy – zagrał 24 koncerty w 24 miejscach w 24 godziny! Akcję przeprowadzono w Łodzi. Koncerty odbyły się w klubach, ale też na dworcach, w domach dziecka, szpitalach, przedszkolach i rozgłośniach radiowych.

Latem 2017 roku wydany będzie trzeci album artysty „Golden Tooth” (Borówka Music).

Tymczasem pora na kolejną trasę Sashy!

Strona artysty: www.facebook.com/sashabooleofficial
Posłuchaj muzyki: www.sashaboole.bandcamp.comGniewomir Tomczyk swoją artystyczną drogę rozpoczął mając 13 lat w PSM I st. im. Karola Kurpińskiego w Warszawie. Następnie uczęszczał do PSM II st. im. Józefa Elsnera również w Warszawie. Absolwent Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina na Wydziale Instrumentalno - Pedagogicznym w Białymstoku. Swoją naukę prowadził pod kierunkiem prof. Henryka Mikołajczyka. Jego jazzowe wykształcenie dopełniło Policealne Studium Jazzowe im. Henryka Majewskiego w Warszawie – pod kierunkiem prof. Krzysztofa Gradziuka. Obecnie znajduje się na roku dyplomowym Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego, w klasie perkusji jazzowej prof. Krzysztofa Przybyłowicza w Poznaniu. Ucząc się, równolegle zdobywał doświadczenie muzyczne biorąc udział w wielu koncertach, festiwalach, nagraniach,
konkursach perkusyjnych czy występując na scenie Filharmonii Narodowej. Jego muzyczna kariera obecnie ukierunkowana jest na pracę z polskimi artystami/zespołami, własnym projektem muzycznym, czy tworzeniem kompozycji do spektakli oraz układów chorograficznych.
Gniewomir Tomczyk | bio
Największe sukcesy:
- koncerty na prestiżowych festiwalach muzycznych w Polsce i zagranicą:
Open`er Festival, Orange Warsaw Festival, Spring Break, Audioriver, Męskie Granie, Off Camera, Tauron Nowa Muzyka, Szalone Dni Muzyki, VI Piknik Jazzowy nad Zalewem, Sandomierz by Jazz, The Great Escape (Brighton), Don’t Panic We’re From Poland (Hamburg),
- wielokrotne występy w Polskim Radiu (m.in.: Muzyczne Studio im. Agnieszki Osieckiej), Radiu RDC oraz Telewizji Polskiej, - współpracował oraz występował ze znanymi polskimi i zagranicznymi artystami, m.in.: Tomek Makowiecki, Reni Jusis, Paulina Przybysz, Ten Typ Mes, Marika a także z wokalistą zespołu System of a Down – Serj Tankian,
- od 2016 roku endorser firmy Roland,
- laureat I Nagrody na Ogólnopolskim Festiwalu Rytmu Drum Battle.
Z kim gra i co robi?
- na stałe współpracuje z zespołem elektronicznym XXANAXX, twórcą muzyki filmowej Danielem Bloomem oraz z wokalistką / producentką Min t.
- wydał swój debiutancki album pt. Event Horizon. Płyta została dołączona do marcowego wydania magazynu Jazz Forum oraz objęta patronatem medialnym przez m.in. Ether Jazzu, Jazz Soul, Magazyn
Perkusista, Jazz Forum, Firma Roland, Radio Kampus, Pop Radio. Materiał płytowy spotyka się ze świetnymi recenzjami jakie możemy odnaleść w artykułach m.in.: Adama Barucha, Portalu Jazzarium czy Magazynu Perkusista. Płyta cieszy się powodzeniem również w rozgłośniach radiowych. Możemy usłyszeć album m.in.: w Radiu Pierwszym, Drugim oraz Trzecim Polskiego Radia oraz w wielu studenckich rozgłośniach takich jak Radio Kampus czy radio Luz.
Gniewomir Tomczyk | bio
- prowadzi własny zespół muzyczny pod nazwą „Gniewomir Tomczyk /
Project”. W jego skład wchodzą czołowi polscy artyści ze świata jazzu oraz elektroniki - Martyna Kubicz (vocal/synth bass), Kuba Więcek (sax) oraz Marek Kądziela (guitar).- swoje wielopłaszczyznowe inspiracje uzewnętrznia zarówno w projektach grupowych, jak i solowych, obecnie pracuje z m.in.: zespół
The Cookies, Martą Maksimiuk, Stendek i wielu innych. - tworzy muzykę do spektakli oraz choreografii tanecznych. Na swoim koncie ma już m.in. kilka choreografii wystawionych na scenie Teatru
Wielkiego w Warszawie.


Kapral / Wińczyk -BAJKI DLA WSZYSTKICH I DLA NIKOGO
Niech was nie zmylą te BAJKI, nie są dla dzieci.
Nie są też dla WSZYSTKICH, bo któż ma dziś jeszcze dziecięcą wrażliwość?
NIKT?
Niech was nie zmyli pozornie naiwne instrumentarium WIŃCZYKA.
To naprawdę jest to, na co wygląda.
Niech was nie zmyli naiwnie pozorny tupet KAPRALA.
Znowu by się rozbierał.
Jeśli te BAJKI was rozerwą, łatwo się mówi trudno.
I pamiętajcie, ta godzinka was nie zbawi!
Kuba Kapral – twórca teatralny, autor słuchowisk, bajkopisarz.
http://cebaje.blogspot.com/

Raoul Vignal

Od 2010 roku po dzień dzisiejszy, muzyka Raoul’a Vignal’a obraca się wokół autentycznego, nowoczesnego folku. Esencję jego kompozycji, oraz znak rozpoznawczy francuskiego muzyka, stanowią niezwykle kojący wokal i bardzo sprawna gra palcami (tzw. fingerpicking”) grany w różnych tonacjach i strojeniach. Jego muzyka jest często nazywana przez odbiorców jako „sugestywna” i „hipnotyzująca”.
Krótko po rozpoczęciu przygody z muzyką w wieku 20 lat, Raoul Vignal rozpoczął występy „na żywo”, zjeżdżając przy tym Francję wzdłuż i wszerz, grając w małych klubach, jak i na większych festiwalach. Dzięki temu nabrał doświadczenia i obycia scenicznego, niezbędnego podczas koncertów zarówno dla małej, jak i szerszej publiczności. W 2013 roku, młody muzyk opuścił swój dotychczasowy dom w Lyonie na rzecz Berlina, gdzie spędził kolejne 2 lata podczas których był bardzo aktywny muzycznie, dając tam wiele występów.
Po wypuszczeniu swojej trzeciej EP-ki w listopadzie 2014 roku, nagranej w Klangbild Studios w Berlinie, Raoul Vignal skomponował soundtrack do niemieckiej produkcji filmowej „Sweet Water of Memory”, wyreżyserowanej przez Carlosa Vin Lopesa.
Wraz z przyjściem jesieni 2015 roku, Raoul powrócił do Klangbild Studios by nagrać swój pierwszy, długogrający krążek zatytułowany „The Silver Veil”, przy którym pracował z operatorem dźwięku Martinem J. Fiedlerem. Ten dziesięcio-utworowy album to demonstracja niezwykłej intensywności w grze na gitarze akustycznej, przemieszanej z niezwykle lekkim i nostalgicznym głosem francuskiego artysty.
Debiutancka płyta Raoul’a Vignal’a -„The Silver Veil” ukazała się we Francji nakładem Talitres Records, 7 kwietnia, 2017 roku.

PETER J. BIRCH

Peter J. Birch za którego pseudonimem kryje się Piotr Jan Brzeziński, to twórca muzyki, aranżer i tekściarz pochodzący z małego miasteczka Wołów na Dolnym Śląsku. Jego twórczości można przypisać kilka gatunków, ale te najbardziej słyszalne w jego twórczości to m.in. folk rock, americana, alt-country czy blues. Początki Petera to pierwsze koncerty w 2009 roku i wydana w kwietniu 2010 EP „In My Island” (Locco Records/Borówka Music). Od tego momentu będący tuż przed maturą chłopak, ruszył z gitarą w pierwszą ze swoich wielu intensywnych tras koncertowych. Następnym krokiem był jego debiutancki, długogrający album „When The Sun’s Risin’ Over The Town” (Borówka Music, 2013), na którym zagrał na większości instrumentów i zaprosił do udziału kilku ciekawych gości. Płyta zebrała masę pochlebnych recenzji w całym kraju, co zaowocowało licznymi występami, nie tylko w Polsce, ale również zagranicą. Wielkim sukcesem były koncerty na dużych festiwalach jak: Opener Festival (dwukrotnie w 2011 i 2013 roku), OFF Festiwal (2013) w Polsce, oraz Melodica (Niemcy), Sounds Of Bronkow (Niemcy) i Poke Festival (Słowacja). Na większości z nich wystąpił jako Peter J. Birch & The River Boat Band, grając ze swoimi muzycznymi przyjaciółmi. W międzyczasie Peter był częstym gościem rozgłośni radiowych (m.in. Polskie Radio „Trójka”, „Jedynka”, ESKA Rock, Roxy Fm.) oraz wystąpił w programach telewizyjnych (m.in. „Kuba Wojewódzki”, „Dzień Dobry TVN”, „Świat się Kręci”). Ledwie rok po premierze pierwszego albumu, Peter J. Birch nagrał kolejną płytę – „Yearn” (Antena Krzyku/Borówka Music 2014). Nowe nagrania artysty zaskoczyły wielu jego fanów, ponieważ w odróżnieniu od alt-countryowo-folkowych ballad z „When The Sun’s…”, Peter sięgnął po nowe środki wyrazu (m.in. przesterowaną gitarę i elektronikę), nagrywając mroczny i bogato zaaranżowany krążek. To jeszcze bardziej przykuło uwagę rozgłośni radiowych, które chętnie i regularnie puszczały w swoich audycjach jego nagrania. Album „Yearn” również został bardzo ciepło przyjęty na polskim rynku muzycznym co zaowocowało m.in. nagrodą „Gazety Wyborczej” – „Warto 2015” („za album pełen wpadających w ucho piosenek i mieszanki akustycznego folku, rockowego grunge'u oraz eksperymentów z elektroniką”.) Młody artysta nie spoczął jednak na laurach i w ciągu trzech lat, mimo ciągłego koncertowania w Polsce i Europie (zagrał do dziś ponad 450 koncertów w 18 krajach, zarówno solo jak i z zespołem) nagrał i wypuścił swoją trzecią płytę zatytułowaną „The Shore Up In The Sky” (Gusstaff Records/Borówka Music 2015). Zaskoczył po raz kolejny, tym razem nagrywając w taki sposób jak jego wielcy idole (m.in. Neil Young i Bob Dylan) – „na żywo” z towarzyszącym zespołem w studio, uchwyciwszy magiczną chwilę, bez możliwości dokonywania poprawek. Tak też się stało, również dzięki świetnym muzykom, którzy towarzyszyli Peterowi w Perlazza Studio podczas sesji nagraniowej w maju 2015 roku. A byli to na co dzień członkowie energetycznej, bluesowo-rockowej kapeli Two Timer z Poznania. Płyta ukazała się w październiku 2015 roku, zbierając kolejną porcję pozytywnych recenzji, a Peter ponownie ruszył w drogę. W 2016 roku, po kolejnej trasie europejskiej, Peter zarządził sobie przerwę od grania, by na początku 2018 roku powrócić na trasę z nową płytą i energią.Swiernalis

Jego życie to gotowy scenariusz smutnego dramatu, którego fragmenty można poznać wsłuchując się w teksty, jak i opowieści snute niskim głosem podczas koncertów. Tworzy zupełnie sam – zarówno muzykę, jak i przejmujące teksty, które opisują różne etapy jego życia - kłótnie z kobietami, nocne przygody, stanowiące tło dla barwnego opisu społeczeństwa. Od czasów szkolnych nie przepada za pracą w grupie, dlatego gra na gitarze, basie, klawiszach i śpiewa, choć w domu ma także trąbkę i dwa akordeony. Muzycznie można by przypisać SWIERNALISA do kilku gatunków, ponieważ wymyka on się wszelkim kategoryzacjom. Stworzone przez niego aranżacje, zawierające ogromne pokłady nostalgii, uległy transformacji w ciemnym studiu nagraniowym, ukrytym w pewnej z łódzkich piwnic za pomocą Pawła Cieślaka.Jego pierwszy singiel „Sierść” to hymn turpizmu. Pochwała smutku, niewidzialnego przyjaciela SWIERNALISA, który rzadko kiedy go opuszcza. Z drugiej zaś strony, opowieść o tym, jak można krzywdzić najbliższych nadużywając alkoholu. Utwór ten powstał podczas bardzo mrocznego etapu w życiu artysty.

Pobierz Going. i miej miejski kalendarz zawsze pod ręką.
więcej
  dzieki     miedzyczasie     projektach     uchwyciwszy     grajac     dokonal     opowiesci     risin     duecie     zaowocowalo     artystydebiutancka     rytmu     singiel     nabral     akordeony     jeszcze     gradziuka     kojacy     album     przygody     polskiego     boba     talitres     teatralny     chopina     friends     szkolnych     zagranica     pedagogicznym     radiowych     wszelkim     pamietajcie