Going. | Blood Incantation - Spectral Voice - Kult Mogił - Warsztat

Blood Incantation - Spectral Voice - Kult Mogił

19:00 | Wtorek, 24 października 2017
Warsztat

Koncert

50 zł

50 zł

Zapraszam na dwa ekskluzywne koncerty w Polsce w ramach European Necrosis - Tour 2017

BLOOD INCANTATION – Death Metal (Stany Zjednoczone Ameryki)

SPECTRAL VOICE – Death Metal (Stany Zjednoczone Ameryki)

KULT MOGIŁ – Doom Death Metal ( Pierwsza okazja by zobaczyć zespół na żywo)

Drzwi: 19:00, start: 19:30

Po świetnie przyjętych wiosennych koncertach u boku Cruciamentum, Blood Incantation – jedna z najmocniej intrygujących współczesnych kapel death metalowych – wraca do Europy. Dwa koncerty w ramach Necrosis Tour odbędą się w Polsce (24.10. – Kraków, 25.10. – Warszawa). Zarządzanej przez tyleż charyzmatycznego co szalonego Paula Riedla formacji towarzyszy na trasie, budujący swoją markę i już zdobywający uznanie w metalowym podziemiu, death doomowy Spectral Voice. Na polskich koncertach Amerykanów wspierać będzie – po raz pierwszy, niewykluczone że i ostatni na scenicznych deskach! – Kult Mogił.


Blood Incantation (USA)

Jeśli o współczesnym podziemnym death metalu można jeszcze powiedzieć, że wciąż potrafi ocierać się o wizjonerstwo, to pochodząca z Denver formacja robi tu za jeden z najlepszych przykładów. Wydany w ubiegłym roku Starspawn dobitnie to potwierdził, lokując się wysoko w rocznych zestawieniach przeróżnych branżowych mediów, krytyków oraz – co może najistotniejsze – podsumowaniach fanów. Wykorzystując kumulowaną intensywność charakterystyczną dla rodaków z Immolation, czerpiąc z przestrzennych intergalaktycznych wycieczek Nocturnus, spinając to wszystko rozmachem Morbid Angel / Death i kontrolując stuprocentowo cały ten chaos, Blood Incantation tworzy Metal Śmierci na miarę współczesnych wyzwań / wymagań / oczekiwań. Bezproblemowo potrafiąc wszystkie te atuty oraz energię uchwyconą na Starspawn transponować również prosto na deski sceniczne.
Blood Incantation to wyrafinowany – ale daleki od jakiejkolwiek pretensji i sztucznej awangardy – duszny i posypany kosmicznym pyłem death metal. Bez najmniejszych ciągot komercyjnych, mający za naturalny matecznik tylko i wyłącznie underground oraz jego audytorium. Już są jednymi z najwartościowszych podopiecznych szanowanej Dark Descent Records, a gwieździsta przyszłość dopiero przed nimi.
https://bloodincantation.bandcamp.com/album/interdimensional-extinction

Spectral Voice (USA)

Gdyby odrzeć Blood Incantation z technicznych ciągot, zakazać im astralnych peregrynacji, uprościć nieco stylistyczny kościec, ale przygnieść go jednocześnie doom metalowym odważnikami i takim pulsem – wyjdzie mniej więcej Spectral Voice. Czyli również samo dobro. Nadgniły, intensywny, wibrujący kapitalną dynamiką death doom metal. Po kilku demach zarejestrowanych na przestrzeni lat 2014-2016, Spectral Voice pokazali się ubiegłorocznym splitem z duńskim Phrenelith a 13 października wydają debiutancki album Eroded Corridors of Unbeing. Skład personalny to ¾ Blood Incantation. Spectral Voice to propozycja idealnie infekująca w klubach na kilkadziesiąt osób. To pewnik.
https://spectralvoice.bandcamp.com/track/slowly-claimed-by-oblivion

Kult Mogił (Polska)

Pierwsze (koncertowe) wyjście z mroku małopolsko – podkarpackiej formacji, hołdującej z jednej strony piwnicznemu i stęchłemu, z drugiej – nie pozbawionemu finezji death metalowi, trumiennej wciąż jednak proweniencji. Gwałt i intensywność na miarę Dead Congregation / Necros Christos, ciężar Incantation i duszny, opresyjny klimat Encoffination. Jeśli ktoś doceniał kapelę po debiutanckim Anxiety Never Descending – a było takich osób w krajowym undergroundzie niemało – po zapoznaniu się z premierowym materiałem, uklęknie. W składzie nowy – od dziesiątek lat bezbrzeżnie uwikłany w krajowe metalowe podziemie – wokalista, na koncie nowy porywający obłędem album, najlepszy więc czas na koncertowe, funeralne egzekwie.
https://k-m-b.bandcamp.com/album/anxiety-never-descending

Pobierz Going. i miej miejski kalendarz zawsze pod ręką.
więcej
  malopolsko     unbeing     transponowac     zarejestrowanych     krakow     majacy     wibrujacy     przestrzeni     tworzy     wyjdzie     zakazac     european     takim     ciagot     deski     dead     demach     polskapierwsze     splitem     debiutanckim     blood     mozna     jednak     oraz     kilkadziesiat     wiec     podziemiu     warszawa     gwalt     mniej     europy     infekujaca