Going. | Kraak & Smaak Dj set - Iskra Pole Mokotowskie

Historia Kraak & Smaak zaczęła się od dziewczyn. Holender Wim Plug umawiał się z pewną nastolatką, której siostra spotykała się z Markiem Kneppersem. Tak się poznali. Wim i Mark mieli wspólne zainteresowania - lubili podobną muzykę, chcieli zostać didżejami i producentami. Z siostrami im nie wyszło, za to wspólne muzykowanie okazało się bardzo owocne. Wkrótce dołączył do nich producent Oscar De Jong i tak oto uformował się skład Kraak & Smaak.

Nazwę zaczerpnęli od powiedzenia "kraak noch smaak" - tak właśnie mówią Holendrzy, gdy coś jest niesmaczne. Wim, Oscar i Mark uznali, że to mało pozytywna nazwa i zmienili na Kraak & Smaak. Czyli na "smaczną i chrupką".

Z tym optymistycznym nastawieniem ruszyli na muzyczny podbój świata. Już pierwsze singlowe wydawnictwa z 2003 roku przyniosły im popularność, którą umocnili świetnie przyjętym debiutanckim albumem "Boogie Angst".
Do dziś wydali cztery longplaye (nie licząc albumu z remiksami) - ostatni zatytułowany "Chrome Waves" ukazał się w ubiegłym roku.
To na tych płytach można znaleźć takie hity jak "Squeeze Me" (nagrany z Benem Westbeechem), "I Ain't Gonna Take It No More" czy "Dynamite".
W muzyce Kraak & Smaak nie brak funku i soulu, ale też bliskie są im też brzmienia deep house. Tyle że nie jest to przymulanie do snu, a muzyka, w której bas i groove mają ogromne znaczenie. Nudzić się przy Kraak & Smaak nie można?

Zet Chilli Party x Kraak & Smaak Dj set ? Iskra Pole Mokotowskie

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej