Going. | Badania Solarystyczne 2.0 - Teatr Klepisko

Badania Solarystyczne 2.0

19:00 | Sobota, 16 września 2017
Teatr Klepisko

Teatr

Free

Free

Badania solarystyczne 2.0

Reżyseria: Dawid Żakowski
Scenografia i Kostiumy: Katarzyna Pol
Zespół: Piotr Piotrowicz, Kamil Polański, Vera Popova, Maciej Tomaszewski, Małgorzata Trajkowska
Wizualizacje: Adrien Cognac
Muzyka: Konrad Bańburski
Produkcja: Stowarzyszenie Sztuka Nowa

16 września 2017/sobota/g. 19:00
Teatr Klepisko , Skowieszynek 15, k. Kazimierza Dolnego

„Badania solarystyczne 2.0” to eksperyment performatywny inspirowany zagadnieniami badań i lotów kosmicznych.

W świetle dzisiejszych badań misja na Marsa jest rozważana jako jednokierunkowa i długoterminowa. Nie dysponujemy technologią, która pozwoliłaby ściągnąć wysłanych na Marsa kosmonautów na Ziemię. Ze względu na wysokie koszty, agencje kosmiczne takie jak NASA czy inne, prywatne konsorcja jak Mars One czy SpaceX, poszukują różnorodnych sposobów finansowania: reality show, prywatne dotacje, zbiórka pieniędzy wśród osób aplikujących.
Trwa rekrutacja do jednokierunkowej misji kosmicznej. Na pokładzie symulatora stacji badawczej spotykają się kandydaci walczący o udział w programie. Sprawdzana jest ich odporność psychiczna oraz emocjonalna i fizyczna wytrzymałość. Zostają poddani testom osobowości i somatycznym manipulacjom. Spektakl ma charakter interaktywny. Widz ma wpływ na wybór kandydatów i przebieg spektaklu.

„Badania solarystyczne 2.0” to przykład nowej dramaturgii opartej na kreacji ruchowej i wizualnej. Forma jest połączeniem sztuki performansu, tańca, teatru fizycznego i teatru postdramatycznego. Spektakl powstawał w eksperymentalnym procesie treningu aktorskiego, testów wytrzymałościowych zderzanych z realną sytuacją dramaturgiczną.


Sztuka Nowa
Stowarzyszenie Sztuka Nowa to kolektyw artystyczny poruszający się w obszarach performansu, tańca i działań społecznych. Od 10 lat praktykujemy przekraczanie granic teatru fizycznego i teatru tańca, skupiamy się na odkrywaniu i badaniu nowych form osobistej ekspresji. Do swoich działań artystycznych zapraszamy profesjonalistów i amatorów teatru z różnych grup społecznych.


Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Kultura Dostępna.

Pobierz Going. i miej miejski kalendarz zawsze pod ręką.
więcej
  dzialan     dramaturgii     kosmicznej     aktorskiego     sztuka     przekraczanie     agencje     spektakl     swoich     osob     dostepna     charakter     skupiamy     badaniu     poszukuja     rekrutacja     lotow     przez     sprawdzana     sztuki     postdramatycznego     ekspresji     zostaja     sciagnac     jednokierunkowej     walczacy     wplyw     jednokierunkowa     mars     wysokie     trajkowskawizualizacje     poruszajacy