Going. | New Trio - Pardon, To Tu

New Trio [Jan i Mateusz Smoczyńscy / M. Miśkiewicz] & Special Guest Daniel Zamir [IL] + Jam Session.

W pierwszej części wieczoru wspaniałe polskie trio wystąpi z fenomenalnym izraelskim saksofonistą młodego pokolenia Danielem Zamirem. Na zakończenie wieczoru do wspólnego jam session dołączą też inni polscy muzycy jazzowi.

New Trio założyli bracia Jan i Mateusz Smoczyńscy. Jan na stałe występuje z zespołami Urszuli Dudziak, Kayah i Michała Urbaniaka, jest też właścicielem Studia Tokarnia. Mateusz jest współzałożycielem Atom String Quartet; od dwóch lat mieszka w San Francisco, gdzie współpracuje z legendarnym Turtle Island Quartet (zdobywcą dwóch nagród Grammy). Towarzyszy im perkusista Michał Miśkiewicz, znany głównie ze współpracy z Tomaszem Stańko i trio Marcina Wasilewskiego.

New Trio ma swoim koncie dwie znakomite płyty, w tym jedną nominowaną do Fryderyka. Muzycy wykonują głównie własne, utrzymane w stylu postcoltrane?owskim kompozycje. Oryginalne połączenie skrzypiec (Mateusz), organów Hammonda (Jan) i perkusji sprawia, że wszystkie wykonywane i nagrywane przez nich utwory mają zawsze niepowtarzalne brzmienie i klimat.

Festiwal Kultury Żydowskiej ''Warszawa Singera'' odbędzie się od 23.08. - do 31.08.2014. Jak i w ostatnich latach w imieniu organizatorów i naszym zapraszamy na towarzyszące temu festiwalu koncerty, wykłady itp. Podczas tegorocznej jedenastej edycji Festiwalu zaprezentowany zostanie tez cykl imprez jazzowych pod hasłem ?Singer Jazz Festival?, na które również bardzo serdecznie zapraszamy!

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej