Going. | Alan Bern / Paweł Szamburski Duo - Pardon, To Tu

Alan Bern / Paweł Szamburski Duo

14:00 | Niedziela, 31 sierpnia 2014

Pardon, To Tu

Koncert

Free

Free

Festiwal Singera || Koncert Alan Bern [US] & Paweł Szamburski Duo.

Ogłaszamy ostatni koncert, który się odbędzie u nas w ramach Festiwalu Singera. Dla przypomnienia: Po raz czwarty 'Pardon, To Tu' ma zaszczyt być klubem festiwalowym 'XI. Festiwalu Kultury Żydowskiej ''Warszawa Singera'' (Festiwal Singera), który się odbędzie od 23.08. - do 31.08.2014. Jak i w ostatnich latach w imieniu organizatorów i naszym zapraszamy na towarzyszące temu festiwalu koncerty, wykłady itp.

Alan Bern - jeden z najznakomitszych pianistów, akordeonistów i kompozytorów współczesnej muzyki żydowskiej. W 1989 roku założył kapelę klezmerską Brave Old World, później współtworzył trio Bern, Brody & Rodach, występował też m.in. z Itzhakiem Perlmanem, Andym Statmanem oraz zespołem Klezmatics.

Od 2008 roku koncertuje z założoną przez siebie grupą The Others Europeans Band. Jest założycielem i dyrektorem programowym festiwalu Yiddish Summer w Weimarze. Jako muzyk i pedagog brał udział w wielu festiwalach Klez-Kanada w Montrealu, Klezfest w Londynie czy YiddishFest Moskwie. Jego utwory były nagradzane w Europie, USA i Izraelu.

Paweł Szamburski -klarnecista, improwizator związany z warszawskim środowiskiem LadoAbc. Współpracuje z kwartetem klarnetowym Ircha, zespołem Cukunft czy SzaZa. Tworzy muzykę na polu interdyscyplinarnym ? dla teatru, kina niemego, słuchowisk czy tańca współczesnego.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej