Going. | Horny Trees / Stwory - Cafe Kulturalna

Lado W Mieście 2014, czyli ABC X, czyli 10 lat LADO ABC.

Horny Trees, Stwory.

Stwory żyją w swoim tempie. Zespół Michała Borkiewicza, Bebecha, Piotra Bukowskiego i Igora Nikiforowa nie koncertuje zbyt często, a ostatni album nagrał w 2007. Żartowano nawet kiedyś, że Stwory się nie rozpadną, tylko po prostu znikną - zespół na początku lubił występować jako Stwory Wodne Jaszczury, później Stwory Wodne, Stwory, a na ostatnich koncertach, kilka lat temu już jako "S...". Nie wyparował i jako normalne Stwory zagra na Lado w Mieście X.

Zagra muzykę, którą można określić jako post-rock, improv, czy muzyka gitarowa, ale w sumie nie trzeba.

Horny Trees - Wszystkie "Informacje niepraktyczne" opisy zespołów i postaci, które czytaliście do tej pory, powstały teraz, z okazji i perspektywy dziesiątych urodzin Lado ABC i urodzinowego festiwalu Lado w Mieście 2014. Jednak jest jeden zespół, który kiedyś, dawno, niegdyś powiedział o sobie "kilka słów", których po prostu nie da się niczym zastąpić:

"Horny Trees to powstała w 2007 roku grupa wybitnych leśników, opiekunów i badaczy dźwiękowej puszczy. Na swej drodze napotykają wiele odmian drzew; jedne hołubią, cenią i darzą szacunkiem, inne gatunki bezlitośnie trzebią. Bielawski, Zemler, Szamburski na niezwykłej leśnej ściółce przy pomocy prawdziwych drewnianych instrumentów wnikliwie wypatrują młodych, unikatowych i rześkich pędów. To właśnie te pełne energii, pożądliwości oraz skrajnego podniecenia sprośne drzewka są dla grupy Horny Trees przedmiotem wyjątkowej fascynacji. Leśnicy pielęgnują je, dbają o ich dorodny wzrost, i co najważniejsze ? robią to z powagą, prawdziwą pasją i miłością (której nie brak im oczywiście względem pozostałych warstw lasu, no może z małymi wyjątkami)".

Trio leśników ostatnio wzmogło działalność - jako Horny Trees Big Band (a czasem nawet Huge Band, z Orkiestrą Sejneńską) wykonuje repertuar stndardów żydowskich zatytułowany "Great Jewish Songbook", wykonuje też muzykę do filmu "Berlin: Die Sinfonie der Großstadt'. Szykuje się do wydania trzeciej płyty.

Jakby nie dodawać i nie odejmować to wychodzi na to, że w tym roku mamy 10-lecie Lado ABC. Trudno podsumować taki kawałek czasu, jak się o tym trochę wcześniej nie pomyślało, więc uznaliśmy, że podsumowanie powinno zrobić się samo. W związku z tym na tegorocznym Lado w Mieście wystąpią wszyscy.

W każdą środę i czwartek od 2 lipca do 28 sierpnia będzie można posłuchać i obejrzeć wszystkich, którzy wydali płytę w Lado ABC. Czasem normalnie jak zwykle, czasem ze specjalnymi gośćmi, czasem jako mutacja, a w jednym przypadku najprawdopodobniej jako podróba, bo żeby nie było za słodko, to jednego artysty nie uda nam się wskrzesić. Ale to nie koniec - w bonusie będzie mały przydział gości specjalnych z Brazylii, USA oraz Francji (albo Wlk. Brytanii - trudno stwierdzić).

Także cieszymy się niezmiernie i zapraszamy!

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej