Going. | The Dumplings - Plażowa

Fenomen internetowy, który przerodził się w największą sensacją muzyczną 2013 roku w Polsce. The Dumplings łączą w swej muzyce młodość z bezkompromisowością, pokoleniowe teksty z świeżym spojrzeniem na elektronikę, chwytliwe melodie z tanecznym smutkiem. Efekt ich poszukiwań muzycznych uwiódł blisko 40 tysięcy fanów zespołu na facebooku, oraz liczne nagrody.

W styczniu 2014 The Dumplings weszli do domowego studia nagraniowego Bartosza Szczęsnego, producenta ich krążka, znanego jako połowa duetu Rebeka , gdzie zostało nagranych kilkanaście piosenek na debiutancki album. W lutym 2014 zespół podpisał kontrakt fonograficzny z Warner Music Poland.

The Dumplings zagrali już na festiwalu Opener i Off oraz wystąpili już na dwóch ważnych festiwalach showcase?owych w UK: Liverpool SoundCity i The Great Escape w Brighton oraz zagrali koncert klubowy w Londynie (wraz z zespołem Kamp!)

Aktualnie zespół promuje swój debiutancki album ?No Bad Days?, który miał swoją premierę 13 maja. Płyta zbiera pozytywne recenzje, a teledysk singla zapowiadającego krążek czyli ?Technicolor Yawn? obejrzano już ponad 200 tysięcy razy. Na koncertach zespołu prócz kompozycji z płyty można posłuchać kilku zaskakujących coverów. Jakich? Warto się przekonać samemu już 30 sierpnia w Plażowej.

Line up:
The Dumplings
Marcin Czubala
bshosa
+ more

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej